Cheerful Business Coach in Seminar

Dialog i doradztwo społeczne

Polska słynie z dobrych uczelni. Nic dziwnego, że tak dużo osób chce się kształcić na studiach wyższych. To właśnie dla nich uczelnie nieustannie uatrakcyjniają swą ofertę edukacyjną. By wyjść naprzeciw oczekiwaniom młodych, spragnionych wiedzy ludzi powstał kierunek studiów o nazwie Dialog i doradztwo społeczne. Możesz się na nim kształcić, jeśli cenisz sobie nauki humanistyczne i bliska Ci jest tematyka społeczna. Studiując Dialog i doradztwo społeczne zyskasz wszechstronne wykształcenie i rozwiniesz cenne umiejętności, które będziesz mógł wykorzystać w pracy.

Na pewno przyda Ci się wiedza teoretyczna z nauk społecznych. Podstawowe zagadnienia z psychologii i socjologii wzbogacą Twoją wiedzę o człowieku, zaś specjalistyczne przedmioty pozwolą lepiej rozwiązywać wiele problemów społecznych, z którymi zetkniesz się w przyszłości. Nabór na ten kierunek odbywa się na zasadzie konkursu świadectw.

W trakcie studiów:

Dużo czasu poświęcisz na opanowanie umiejętności komunikacji interpersonalnej oraz zarządzania zasobami ludzkimi. W przyszłości będziesz przecież rozwiązywał wiele konfliktowych sytuacji. Na tobie spocznie obowiązek szkolenia, doradzania i opiekowania się różnymi osobami. Dialog z otoczeniem będzie podstawą do odniesienia zamierzonego celu. Zarządzanie zasobami ludzkimi ułatwi ci wykorzystanie energii drzemiącej w ludziach. Praktyka w tej materii przyda się zwłaszcza podczas aktywizowania i motywowania jednostek oraz grup społecznych. Jak widzisz czeka cię naprawdę duże wyzwanie. Wśród przedmiotów, jakie przygotowano w trakcie pierwszego poziomu edukacji akademickiej znajdą się m. in. emisja głosu, sztuka argumentacji, psychologia społeczna, prawo rodzinne i opiekuńcze, etyka w zawodzie trenera, coacha, doradcy, mediatora, socjologia komunikacji społecznej. 

Gdzie studiować kierunek dialog i doradztwo społeczne?

Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek dialog i doradztwo społeczne?

Po studiach:

Znajdziesz zatrudnienie w instytucjach i organizacjach o profilu społecznym. Sprawdzisz się w roli mediatora, rozwiązującego spory rodzinne, trenera, szkolącego i aktywizującego ludzi, doradcy, wskazującego najodpowiedniejszą drogę rozwoju, nauczyciela przedmiotu „wiedza do życia w rodzinie”, czy też asystenta rodzinnego, pracującego w urzędach samorządu terytorialnego. Wybierając studia na dialogu i doradztwie społecznym czeka cię ciężka praca, pełna wyzwań, ale też przynosząca multum satysfakcji.

Podobne wpisy