Ostatnie przygotowania do uruchomienia kierunku lekarskiego na UTHUniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu zakończy już niebawem przygotowania do uruchomienia kierunku lekarskiego, który ma zostać uruchomiony w roku akademickim 2017/2018. Na pierwszy rok studiów przyjętych zostanie 70 studentów.
Podsumowanie XXVIII Konferencji Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich PromW dniach 29 stycznia - 01 lutego 2017 r. w Nałęczowie odbyła się XXVIII Konferencja Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „Prom”. Tematem przewodnim była rola i miejsce etyki we współczesnym marketingu i public relations. Współorganizatorem konferencji był Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II. Zapraszamy do obejrzenia relacji Studia.TV z tego niezwykle interesującego wydarzenia!
bimage transparent22 lutego w Dąbrowie Górniczej odbędą się Śląskie Targi Edukacji 2017. Wydarzenie jest organizowane dla uczniów szkół średnich, a w szczególności dla maturzystów. Wystawcami na tegorocznej edycji targów będą uczelnie, szkoły policealne, szkoły zawodowe oraz szkoły podyplomowe z całej Polski.
bimage transparentJuż 16 lutego 2017 odbędzie się III edycja Podhalańskich Targów Edukacji w Nowym Targu. Wydarzenie jest organizowane z myślą o uczniach, którzy w najbliższym czasie wybiorą się na studia. Wystawcami na tegorocznych targach będą uczelnie, szkoły policealne oraz szkoły średnie w najbliższej okolicy oraz wybranych miast Polski. Partnerem III Podhalańskich Targów Edukacji jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu.
Tags: edukacyjne
Targi Edukacyjne logoJuż 16 i 17 lutego odbędzie się kolejna, XIII edycja Targów Edukacyjnych w Lublinie. Wydarzenie jest organizowane z myślą o uczniach szkół średnich, którzy w najbliższym czasie będą podejmować ważne decyzje związane z dalszą edukacją. Udział w Targach Edukacyjnych to niepowtarzalna okazja, aby zapoznać się ofertą dydaktyczną z całej Polski. Do grona Wystawców dołączyły już lubelskie szkoły średnie, uczelnie z Lublina, Krakowa, Białej Podlaskiej, Wrocławia i Warszawy.
Tags: targi
iab polskaJesteś autorem pracy dyplomowej, która dotyczyła działań i strategii z zakresu marketingu internetowego? Weź udział w konkursie organizowanym wspólnie przez IAB Polska oraz Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Do wygrania studia podyplomowe na SGH oraz płatne praktyki zawodowe! Termin zgłoszeń został przedłużony 23 stycznia.
Tags: konkursy
logo mniswW ostatnich dniach 2016 roku Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs skierowany do szkół wyższych oraz uniwersytetów, które prowadzą studia trzeciego stopnia."Interdyscyplinarne Programy Studiów Doktoranckich" ma podnieść jakość kształcenia oraz efektywność programów studiów III stopnia. NCBR przeznaczy na ten cel 155 mln złotych.
iab polskaZwiązek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie organizują piątą edycję konkursu na najlepszą pracę dyplomową z dziedziny marketingu internetowego. Autor najlepszej pracy będzie mógł wygrać darmowy indeks na studia podyplomowe na SGH oraz płatne praktyki zawodowe u Partnerów Konkursu.
logo mniswMinisterstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło listę studentów oraz doktorantów, którzy w tym roku akademickim otrzymają specjalnie stypendium przyznawane za wybitne osiągnięcia naukowe. W tym roku rektorzy uczelni z całej Polski złożyli prawie 2000 wniosków, z czego tylko 800 zostało rozpatrzone pozytywnie.
Tags: stypendium
awardWczoraj po raz dwudziesty piąty zostały przyznane Nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Wyróżnienie jest przyznawane polskim uczonym za wyjątkowe osiągnięcia, postępy i odkrycia naukowe, które są szczególne zarówno dla polskiej, jak i zagranicznej nauki. Polskie Noble zostały wręczone czterem profesorom polskich uczelni w różnych dziedzinach nauki.
Tags: nagrody
Skrivanek logoNa początku grudnia zakończyła się czwarta edycja konkursu „Tłumacze na start”, który już od kilku lat jest organizowany przez Agencję Tłumaczeń i Szkołę Języków Obcych Skrivanek. Finał tegorocznej edycji i rozdanie nagród odbyło się 2. grudnia na Wydziale Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Wojewody Mazowieckiego.
Tags: konkursy
doktorantZ najnowszych danych GUS wynika, że na studia doktoranckie wybiera się coraz mniej świeżo upieczonych magistrów. Według ekspertów wpływ na spadek zainteresowania studiami trzeciego stopnia ma nie tylko postępujący niż demograficzny, ale także zmieniająca się sytuacja na rynku pracy. Od początku nowego roku wchodzi również nowy sposób przyznawania dotacji dla uczelni publicznych, co również może doprowadzić do tego, że doktorantów na uczelni będzie jeszcze mniej.
heart 1477035 6401W Rankingu „Financial Times” znalazły się dwie polskie uczelnie: Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz Szkoła Głowna Handlowa. Ranking jest publikowany przez prestiżowy magazyn co roku i jest uznawany za ważny wyznacznik pozycji naukowej każdej ze szkół. Opublikowane zastawienie obejmuje 90 najlepszych uczelni biznesu, czyli zaledwie 1% ze wszystkich uczelni w Europie specjalizujących się w zagadnieniach biznesowych. Miejsca w rankingu to spore wyróżnienie dla polskich uczelni z Warszawy.
Tags: ranking
logo mniswW ramach programu SOWA, czyli Strefy Odkrywania Wiedzy Aktywnej, od 2018 do 2021 ma powstać nawet 100 lokalnych minicentrów nauki w miastach powiatowych. Ośrodki będą przypominać Centrum Nauki Kopernik – zostaną wyposażone w nowoczesne laboratoria oraz sale pokazowe. Dla kogo powstaną lokalne minicentra? Przede wszystkich dla uniwersytetu dzieci, uniwersytetu trzeciego wieku, a także uczniów i studentów.
Tags: wynalazki
logo mniswMinisterstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podsumowało zakończoną już rekrutację na rok akademicki 2016/2017. Wśród kandydatów na studia największym zainteresowaniem, podobnie jak w poprzednich latach, cieszyły się uczelnie techniczne. Maturzyści wybierali przede wszystkim kierunki techniczne oraz ścisłe prowadzone na polskich politechnikach.
Tags: rekrutacja
konferencja hemc maleW ubiegły piątek 18 listopada zakończyła się druga edycja konferencji Social Media Recruitment for Higher Education organizowana przez międzynarodową agencję doradczą HEMC. Przedstawiciele największych uczelni w Polsce, osoby wykorzystujące na co dzień media online oraz specjaliści z zakresu nowych technologii i marketingu zaprezentowali najlepsze sposoby na promocję oraz komunikację uczelni. Podobnie jak pierwsza edycja, tegoroczna konferencja zgromadziła wielu uczestników.
PL 853x200 whiteVisual Meta GmbH, twórca serwisu ShopAlike.pl przygotował konkurs dla pasjonatów programowania i nowych technologii. W konkursie należy przedstawić swoją nowatorską ideę na biznes. Jest to niepowtarzalna szansa dla młodych ludzi na spełnienie swoich marzeń. Jest o co walczyć – zwyciężca Berlin Startup Calling 2016 pojedzie na 6-miesięcy staż do Berlina oraz odbierze nagrodę pieniężną.
Tags: konkursy
wykres2Firma U.S. News & World Report opublikowała niedawno międzynarodowy ranking szkół wyższych z całego świata. W tegorocznej, trzeciej edycji rankingu uwzględniono 1000 najlepszych uczelni z 65 krajów. Wśród wszystkich uniwersytetów znalazło się 13 polskich szkół wyższych. Które uniwersytety i politechniki zostały uwzględnione w zastawieniu?
uhp logoJeszcze kilka miesięcy temu resort nauki zapowiadał, że Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sandomierzu zostanie zlikwidowana. Dzisiaj wiadomo, że placówka pozostanie, ale przestanie być szkołą wyższą, a stanie się wydziałem zamiejscowym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
PIRB logo krotkieJuż 24 listopada w Warszawie odbędzie się seminarium „Uczelnia na miarę potrzeb” organizowane przez Polski Instytut Rozwoju Biznesu. Podczas spotkania zostaną poruszone zagadnienia związane z promocją oferty szkół wyższych oraz komunikacji pomiędzy studentem a uczelnią.
logo hackngoW weekend 19 i 20 listopada w Campus Warsaw na Pradze oraz 3 i 4 grudnia w Business Link w Łodzi odbędzie się Hack’N’GO czyli wyjątkowy, charytatywny konkurs programistyczny.
Tags: konkursy
logoceJuż 5 i 7 grudnia w Krakowie i Warszawie odbędzie się Code Europe - największa konferencja programistyczna w Polsce. Dla pasjonatów IT organizatorzy przygotowali profesjonalną agendę z wykładami i prelekcjami światowych liderów branży.
eskulap3 i 4 grudnia w Lublinie odbędzie się trzecia edycja Ogólnopolskiego Sympozjum Biomedycznego ESKULAP. Podczas dwudniowego wydarzenia zostaną poruszone zagadnienia związane z funkcjonowaniem i rozwojem branży biomedycznej i nauk pokrewnych.
krimedJuż 18 listopada w Lublinie odbędzie konferencja naukowa KRIMED „Metody badawcze w kryminalistyce i medycynie sądowej”. Wydarzenie będzie poświęcone roli medycyny sądowej i kryminalistyki w postępowaniach karnych.
Skrivanek logoWraz z rozpoczęciem roku akademickiego, rusza konkurs dla młodych tłumaczy, którego organizatorem jest Agencja Tłumaczeń i Szkoła Językowa Skrivanek. Tym razem, mogą wziąć w nim udział zarówno osoby posługujące się językiem angielskim, jak i niemieckim.
Tags: konkursy
Studia doktoranckie z piwowarstwa w KrakowieUnikatowe studia III stopnia z zakresu browarnictwa i słodownictwa, prowadzone w ramach projektu European Joint Doctorate Food Science, oficjalnie ruszyły na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Celem studiów jest wykształcenie specjalistów, którzy będą samodzielnie prowadzić zaawansowane badania naukowe, a w przyszłości wdrożyć innowacyjne zastosowania do przemysłu piwowarskiego zarówno w Polsce, jak i na świecie.
enzymos logoGreen1Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL organizuje II Ogólnopolską Konferencję Naukową ENZYMOS „Enzymy w nauce i przemyśle”, która odbędzie się 5-6 listopada 2016 roku w Lublinie.
lumen cmykJuż 14 i 15 listopada w Warszawie odbędzie się kolejna konferencja organizowana z myślą o szkolnictwie wyższym. LUMEN to idea mająca na celu identyfikację i promocję najlepszych praktyk w obszarze profesjonalnego zarządzania szkołami wyższymi.
itwuczelniachJuż 27 października we Wrocławiu odbędzie się konferencja IT w Uczelniach. Celem konferencji jest przedstawienie najnowszych rozwiązań w zakresie informatyzacji uczelni wyższych.
k6Już 18 listopada na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się Konwent Rozwoju. Seria warsztatów i wykładów została przygotowana z myślą o wszystkich, którzy chcą zainwestować we własny rozwój oraz rozwój biznesu.