Studia ekonomiczne

Marzysz o karierze w świecie finansów i wielkiego biznesu? Widzisz siebie w roli maklera giełdowego lub analityka? Potrzebne są do tego solidne podstawy i gruntowna wiedza, którą zdobyć można w trakcie studiów na kierunkach ekonomicznych.

Kierunki ekonomiczne cieszą się ogromną popularnością wśród kandydatów na studia. Wszystkie oparte są na wiedzy o tym jak jednostka i społeczeństwo wykorzystują zasoby w celu wytworzenia różnych dóbr i ich konsumpcji. Dwa z nich, finanse i rachunkowość oraz ekonomia są w dziesiątce najchętniej wybieranych kierunków studiów podczas ubiegłorocznej rekrutacji.

Dużym zainteresowaniem, ze strony kandydatów, cieszą się również studia podyplomowe poświęcone zagadnieniom ekonomicznym i finansowym.

Analityka gospodarcza skupia się na rozszerzeniu znajomości zaawansowanych i nowoczesnych narzędzi analizy procesów gospodarczych oraz ich zastosowania w praktyce. Studia z Analityki gospodarczej mają na celu wykształcenie specjalistów, którzy posługują się zaawansowanymi metodami matematyczno-statystycznymi przy przygotowywaniu analiz. W trakcie nauki student zdobywa wiedzę z zakresu technologii informatycznych, ekonomii i finansów, a także uczy się prognozować procesy gospodarcze. Jeśli jesteś zainteresowany tym kierunkiem, zapraszamy do dalszej lektury!
Studia na kierunku ekonometria przygotowują specjalistów, posiadających wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne w zakresie zastosowań informatyki do wspomagania zarządzania. Są to zdecydowanie studia osób, które myślą analitycznie, potrafią wykorzystać matematykę w codziennym życiu, a także chcą się nauczyć programowania i wykorzystania narzędzi informatycznych do analizowania danych ekonomicznych. Jesteś zainteresowany i uważasz, ze połączenie ekonomii i matematyki to coś dla Ciebie? Aby dowiedzieć się czegoś więcej, zapraszamy do dalszej lektury!
Ekonomistą nazywamy ściśle pojętą ekonomią teoretyczną, zwykle tematyką makroekonomii. Znajdziemy w tym gronie np. specjalistów od ekonometrii, ekonomii matematycznej czy teorii wyboru publicznego. Czasami nazywamy ekonomistą po prostu osobę wykonującą jeden z zawodów ekonomicznych, zajmujących się np. księgowością, bankowością, i finansami, a nawet towaroznawców, managerów lub marketingowców. Ekonomia jest dziedziną przyszłościową, perspektywiczną, dlatego przed wyborem studiów warto wziąć ją pod uwagę. Jeśli chcesz wiedzieć więcej zapraszamy do lektury!
Zarządzanie finansami przedsiębiorstw i instytucji finansowych jest w dobie XXI wieku funkcją niezwykle istotną. Analitycy rynkowi wskazują, że stale rośnie zapotrzebowanie na wszechstronnie wykształconych specjalistów. Kierunek Finanse i inwestycje został przygotowany w oparciu o potrzeby współczesnego rynku pracy i najlepsze koncepcje, które wykorzystywane są na uczelniach zagranicznych. Jeśli swoją przyszłość zawodową wiążecie właśnie z działalnością w obszarze finansów, to wybór tego kierunku pozwoli Wam na zdobycie unikalnej wiedzy i umiejętności praktycznych.
Kierunek Finanse i rachunkowość daje studentom konkretne umiejętności umożliwiające prowadzenie własnej firmy lub osiągnięcie sukcesu na szczeblach kierowniczych w różnych firmach z uwzględnieniem instytucji finansowych i bankowych. Celem studiów jest kształcenie wysokiej klasy specjalistów dla potrzeb gospodarki w zakresie finansów i rachunkowości przedsiębiorstw, których obszarem działania będzie zakres specjalizacji zawodowej, określonej w ramach specjalistów do spraw finansowych. Kierunek kształci specjalistów, którzy przygotowani są do rejestracji i analizy zdarzeń gospodarczych.
Studia z zakresu Rachunkowości są unikatowym kierunkiem, który pozwala na zdobycie rozległej wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu prowadzenia ewidencji gospodarczej przedsiębiorstw. Kształcenie na tym kierunku ma w zdecydowanej mierze charakter praktyczny i nastawione jest na zdobycie przez studenta jak najszerszej wiedzy z dziedziny rachunkowości. Jeśli widzisz swoją przyszłość zawodową w działach finansowych, to ten kierunek studiów będzie dla Ciebie dobrym wyborem. Aby dowiedzieć się czegoś więcej o studiowaniu rachunkowości, zapraszamy do lektury!
Towaroznawstwo, zwane inaczej naukami o jakości towarów i usług, uważane jest za pomost pomiędzy ekonomią a procesami produkcyjnymi. Zanim zdecydujesz się na ten kierunek studiów, musisz wiedzieć, że: przyszły specjalista z tej dziedziny powinien przede wszystkim przejawiać zainteresowanie naukami ekonomicznymi, a także biologicznymi, chemicznymi i fizycznymi. Ważne są także zdolności organizacyjne, umiejętność pracy w zespole, dokładność i sumienność. Kierunek dla zainteresowanych połączeniem ekonomii z procesami produkcyjnymi. Zainteresowany?