Uniwersytet Warszawski

adres:
 ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
 00-927 Warszawa
 Warszawa
 mazowieckie

kontakt:
 tel. 225520000

www.uw.edu.pl


Opis

Uniwersytet Warszawski, założony w 1816 roku, jest obecnie największym polskim uniwersytetem i jednym z najlepszych w Polsce. Kształci prawie 55 000 studentów i doktorantów. Oferta dydaktyczna Uniwersytetu Warszawskiego obejmuje kilkadziesiąt kierunków studiów w zakresie nauk humanistycznych, ścisłych i przyrodniczych. Dodatkowo ofertę UW wzbogaca ponad 200 programów studiów podyplomowych i 35 kierunków studiów doktoranckich. Na Uniwersytecie prowadzone są także studia i zajęcia w językach obcych. Każdego roku około 13 tysięcy młodych ludzi staje się studentami Uniwersytetu Warszawskiego.

 

W roku akademickim Uniwersytet Warszawski oferuje studia:

 

Na Uniwersytecie Warszawskim od 2008 roku działa "Uniwersytet Otwarty". Jest to projekt skierowany do osób spoza społeczności akademickiej, realizowany przez wszystkie jednostki Uniwersytetu Warszawskiego. W zajęciach mogą uczestniczyć dorośli, posiadający dowolny poziom wykształcenia.
Rozumiejąc zainteresowanie możliwością studiowania na odległość, Uniwersytet poszerza bogata ofertę prężnie działającego Centrum Otwartej i Multimedialnej Edukacji. COME UW w swej pracy wykorzystuje nowe technologie komunikacyjne, multimedialne i informatyczne. 

 

Koszty nauki
Studia stacjonarne pierwszego i drugiego stopnia na Uniwersytecie Warszawskim są bezpłatne. Wszyscy, którzy chcą studiować zaocznie lub wieczorowo informacje o cenach za studia znajdą tutaj.

 

Co warto wiedzieć
Studenci i pracownicy UW mogą korzystać z bogatej oferty wymiany zagranicznej. Uniwersytet aktywnie współpracuje z uczelniami i innymi instytucjami akademickimi z pięciu kontynentów! Studenci podróżują po świecie w ramach umów bilateralnych o bezpośredniej współpracy międzyuczelnianej, w ramach oferty stypendialnej Biura Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej bądź w ramach działalności studenckich kół naukowych.
Na Uniwersytecie prężnie działa Biuro Karier, które pomaga znaleźć praktyki studenckie, pierwszą pracę lub staż, także w instytucjach międzynarodowych. Zainteresowani praktyką dziennikarską mogą szkolić swe umiejętności w telewizji (Uniwerek TV i UW3D) oraz w Akademickim Radiu Kampus.
Uniwersytet Warszawski oferuje swoim studentom i pracownikom solidną porcję imprez oraz dostęp do artystycznych przedsięwzięć uniwersyteckich instytucji kulturalnych. Szeroko w stolicy, Polsce i na świecie znane są działania akademickich zespołów: tańczącej Warszawianki, dwóch chórów: Akademickiego i Kameralnego Collegium Musicum. Działa Teatr Akademicki, Teatr Hybrydy i kilka innych grup teatralnych. Prężnie działa Muzeum UW, a Galerie w Pałacu Kazimierzowskim i Auditorium Maximum nieustannie prezentują ciekawe wystawy. O bieżących wydarzeniach kulturalnych na Uniwersytecie Warszawskim można się dowiedzieć więcej ze strony kultura.UW.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ NA STUDIA
REKRUTACJA

Zasady rekrutacji

Od kilku lat rekrutacja na Uniwersytet Warszawski odbywa się za pośrednictwem internetu. Należy jedynie wyszukać interesujący kierunek studiów, pilnować terminów rekrutacyjnych i? zostać studentem Uniwersytetu Warszawskiego. Nie ma ograniczeń wiekowych, każdy kto ma maturę, ma szansę u nas studiować. Szczegółowe zasady rekrutacji na poszczególne studia znajdą Państwo zarówno na stronie Biura ds. Rekrutacji