Targi Edukacyjne logoPonad trzynaście tysięcy osób odwiedziło Targi Edukacyjne, które odbyły się 16 i 17 lutego w Lublinie. Dwa dni Targów upłynęły w doskonałej atmosferze, pełnej zabawy, rozmaitych atrakcji, a przede wszystkim wskazówek dotyczących dalszej ścieżki kształcenia.


Licea ogólnokształcące, technika, szkoły zawodowe i szkoły wyższe – w sumie ponad 100 Wystawców wzięło udział w tegorocznej edycji Targów. Zaprezentowały się uczelnie z Lublina, ale nie zabrakło także szkół z Wrocławia, Krakowa czy Warszawy. W tym roku do grona Wystawców dołączyły szkoły zawodowe powiatu lubelskiego. Zwiedzający mieli okazję porównać oferty i poznać wymagania w różnych szkołach. Matura z matematyki bez stresu? Jak się uczyć do matury z matematyki? Jak powtarzać, by powtarzać skutecznie? Co pomaga, a co przeszkadza w nauce? Na pytania maturzystów odpowiadał Pan Dariusz Kulma, nauczyciel matematyki, pasjonat nauczania. W trakcie Targów odbyły się warsztaty prowadzone przez Dariusza Kulmę, z których mogli skorzystać uczniowie szkół średnich, a już w szczególności tegoroczni maturzyści.

- Przyjechałam specjalnie na Targi, żeby sprawdzić, co proponują szkoły z Lublina- mówi Patrycja, uczennica podlubelskiego gimnazjum – cieszę się, że mogę porozmawiać z uczniami - to od nich najlepiej dowiem się, jak jest w danej szkole - dodaje.
Świeżo pieczone bułeczki, amerykańska ciężarówka szkoleniowa, efektowne dekoracje, dźwięki instrumentów - tak prezentowała się Lubelska Strefa Zawodów. Na swoich stanowiskach stawili się m.in. przyszli kucharze, elektrycy, fryzjerzy, mechanicy, optycy. Uczniowie pokazali umiejętności nabywane na różnych kierunkach. Pełna lista zawtodów jest dostępna tutaj. Strefa powstała z inicjatywy Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin już po raz drugi. Akrobacje, taniec, śpiew, a nawet musztra - na scenie Targów Edukacyjnych wrzało. Pełne pasji, bardzo ekspresyjne i energetyczne pokazy uczniów towarzyszyły targom przez dwa dni. Przed publicznością wystąpił także Daniel Koszyk, półfinalista XI edycji programu Must Be The Music.
Targi Edukacyjne Lublin1W Konkursie Forma Promocji Targowej Targów Edukacyjnych Komisja Konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach: szkoły średnie i szkoły wyższe. Nagrodę otrzymała Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Zespół Szkół Energetycznych im. Prof. K. Drewnowskiego w Lublinie. Wyróżnienie – Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie oraz Zespół Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości im. J. Kilińskiego w Lublinie.

- Cieszę się, że mogliśmy towarzyszyć młodzieży w tak ważnym wyborze w życiu – mówi Ewa Kołodyńska-Cioczek, kierownik projektu - Stworzyliśmy odpowiednie warunki do rozmów i spotkań, które na pewno pomogą w podjęciu trudnych decyzji - dodaje.
Targi Edukacyjne Lublin2
Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Najnowsze artykuły

loading...
Najnowsze artykuły

Badania i osiągnięcia naukowe

Nauka po Lucku

loading...
Przedstawiamy naukę w ludzki sposób! Poznaj nowinki ze świata nauki i techniki.
Nauka po Lucku

Najnowsze oferty pracy na uczelniach

loading...
  Oferty pracy na uczelniach

Prawo i reformy szkolnictwa wyższego

Organizacja i finanse polskich i zagranicznych uczelni

loading...
Finanse i organizacja

Sylwetki polskich naukowców

loading...
  Sylwetki polskich naukowców

Wydarzenia w branży edukacyjnej

loading...
Wydarzenia