uwPod koniec zeszłego tygodnia została podpisana umowa, dzięki której Uniwersytet Warszawski oraz Urząd Miasta st. Warszawy będą ze sobą współpracować przy realizacji projektów badawczych. Umowa została zawarta w piątek i określa ścisłą współpracę naukowców uczelni oraz Urządu Miasta w realizacji projektów z korzyścią dla jednej jak i drugiej instytucji.
- To umowa ramowa, która stwarza płaszczyznę do podpisywania kolejnych dokumentów tego typu. Będą one dotyczyły już konkretnych projektów studenckich, wolontariackich; wszystkich tych, w których uniwersytet i miasto mogą dobrze współpracować dla obopólnej korzyści - powiedział w piątek rektor Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Marcin Pałys.

Współpraca ma się odbywać na kilku płaszczyznach, ze szczególnym uwzględnieniem nauk społecznych (w tym przygotowaniu planów rozwoju miasta, polityki publicznej oraz ich ewaluacji) oraz zaangażowaniem prac naukowców. Władze uniwersytetu są szczególnie zainteresowane analizowaniem danych pochodzących z czujników i kamer zainstalowanych w całym mieście.

- To też nasz obszar zainteresowań. Chcielibyśmy umieć lepiej obrabiać te dane - tak, aby wyniki tej pracy były przydatne społecznie. Liczymy na to, że wspólne przedsięwzięcia z miastem będą miały nie tylko charakter naukowy, ale że będą od razu koncentrowały się na konkretnych problemach mieszkańców, począwszy od takich zagadnień jak smog, a skończywszy na organizacji ruchu czy rozwoju nowych ścieżek komunikacji - mówił prof. Pałys.

Uniwersytet Warszawski zajmie się nawet budową kilkunastu budynków, które powstaną głównie na Powiślu i Służewcu, gdzie planowana jest budowa miasteczka studenckiego. Budynki zostaną zaprojektowane w taki sposób, aby harmonijnie łączyły się one z architekturą miasta. Z kolei na terenie Kampusu Ochota rozbudowane będzie centrum sportu studenckiego i centrum kultury studenckiej.

Źródło: PAP
Tags: Warszawa

Najnowsze artykuły

loading...
Najnowsze artykuły

Badania i osiągnięcia naukowe

Nauka po Lucku

loading...
Przedstawiamy naukę w ludzki sposób! Poznaj nowinki ze świata nauki i techniki.
Nauka po Lucku

Najnowsze oferty pracy na uczelniach

loading...
  Oferty pracy na uczelniach

Prawo i reformy szkolnictwa wyższego

Organizacja i finanse polskich i zagranicznych uczelni

loading...
Finanse i organizacja

Sylwetki polskich naukowców

loading...
  Sylwetki polskich naukowców

Wydarzenia w branży edukacyjnej

loading...
Wydarzenia