Architect, interior designer, looking at samples

Architektura wnętrz

Idealne studia dla osób, którym o wiele lepiej wychodzi projektowanie od liczenia np. wytrzymałości stropów. Kandydat na kierunek Architektura wnętrz powinien posiadać podstawowe umiejętności plastyczne oraz takie cechy jak wrażliwość dotykowa i wrażliwość na kolory. Studia są skierowane do osób, dla których przestrzeń zamknięta w architekturze może być obszarem kreacji artystycznej, jak również dla osób, które interesują się współczesnym wzornictwem we wnętrzach i chcą rozwinąć swoje zainteresowania, wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne.

Studiowanie Architektury wnętrz

Program studiów gwarantuje zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie świadomego i odpowiedzialnego kształtowania najbliższego otoczenia człowieka – mieszkania, miejsca pracy, miejsca odpoczynku i rekreacji – czyli kompetencji przyszłego projektanta.

Studia na Architekturze wnętrz dają możliwość rozwijania swoich zainteresowań i zdobywania wiedzy z zakresu zagadnień projektowych (projektowanie wnętrz, mebli, wystaw), historii sztuki, historii designu, geometrii wykreślnej, budownictwa, ergonomii, oświetlenia. Jednym z najważniejszych elementów programu kierunku Architektura wnętrz są zagadnienia metod, procedur, roli i celów projektowania. Opanowanie – znajomość metodologii i techniki pracy projektowej, traktowanych jako bazowe umiejętności umożliwiające właściwe tworzenie, rozwijanie, a następnie wizualną prezentację indywidualnych koncepcji.

Gdzie studiować architekturę wnętrz?

Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek architektura wnętrz?

Praca dla projektantów wnętrz

Absolwent Architektury wnętrz jest przygotowany do pracy w dziedzinach takich jak aranżacja nowych wnętrz, bądź adaptacja starych wnętrz do nowych wymogów. Co więcej, ma predyspozycje do projektowania wystaw sklepowych, stanowisk na targach, ma też odpowiednie kwalifikacje do pracy na przykład w teatrze. Posiada gruntowną wiedzę i umiejętności plastyczne potrzebne do profesjonalnego projektowania i aranżacji wnętrz mieszkalnych, biurowych, obiektów użyteczności publicznej (banki, urzędy, hotele, restauracje itp.) oraz obiektów specjalnego przeznaczenia (ośrodki zdrowia, szpitale, kościoły).

Projektant z dyplomem może pracować samodzielnie lub w zespole projektowym.

Podobne wpisy