hyperionStudenci Politechniki Białostockiej okazali się najlepszym zespołem w trakcie trwania zawodów  University Rover Challenge, które odbyły się na pustyni w stanie Utah. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!


Na szczególną uwagę zasługuje jednak fakt, iż drugie, zaszczytne miejsce w tych zawodach przypadło również polskiej drużynie! Na podium stanęli studenci z Politechniki Wrocławskiej, którzy do samego końca deptali swoim, białostockim kolegom „po piętach”.

"Zwycięstwo!!! Zajęliśmy pierwsze miejsce zdobywając 493 na 500 punktów. Mieliśmy znaczącą przewagę nad konkurencją. Na drugim miejscu znalazła się drużyna z Politechniki Wrocławskiej z robotem Scorpio 3. Hyperion górą!" - taki wpis można odnaleźć na fanpage'u studentów z Politechniki w Białymstoku. 


W zawodach roboty musiały wykonać kilka złożonych zadań: uratować astronautę, pobrać próbkę gruntu przeznaczoną do badań oraz odnaleźć życie na Marsie. Oczywiście nikt nie wysyłał studenckich łazików na Marsa – pustynia w stanie Utah już od wielu lat jest wykorzystywana do tego typu projektów.
hyperion1
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Pozostaje tylko mieć nadzieję, iż w czasie następnego konkursu nasi, wybitni studenci skonstruują inne elementy, które posłużą za podstawę do uruchomienia „narodowego programu kosmicznego”. Obecnie mamy najlepszy na świecie łazik kosmiczny, no ale „Nie od razu Rzym zbudowano”.

 

Jeśli w przyszłości również chcecie stworzyć "własnego Hyperiona" to zastanówcie się nad wyborem studiów na kierunkach technicznych! Wiedza oraz umiejętności praktyczne, które zdobędziecie w trakcie tych studiów pozwolą Wam na realizowanie własnych pasji i pomysłow!