Food safety

Bioinżynieria

Bioinżynieria to bardzo modny i przyszłościowy kierunek. Uczelnie ze Stanów Zjednoczonych, Anglii czy Japonii już od dawna mają go w swojej ofercie edukacyjnej. W Polsce także można studiować Bioinżynierię i to już w ponad dziesięciu miastach. Bioinżynieria to kierunek niezwykle potrzebny środowisku naturalnemu. Możesz wybrać ten kierunek, jeśli jesteś dobry z biologii i chemii lub zdajesz te przedmioty na maturze. Bioinżynieria to kierunek interdyscyplinarny, stworzony z myślą o ludziach zainteresowanych właśnie biologią, chemią, ale też naukami technicznymi.

W trakcie studiów:

Bioinżynieria mają zastosowanie w tych gałęziach przemysłu, w których wykorzystuje się nowoczesne technologie. Od przyszłych bioinżynierów oczekuje się predyspozycji do pracy w warunkach laboratoryjnych: cierpliwości, skrupulatności i wytrwałości, ale też kreatywny umysł i natura badawcza. Trwa intensywna nauka przedmiotów przyrodniczych i technicznych. W programie nauczania znajdzie się na przykład: chemia i biologia, ekologia, przedsiębiorczość, ochrona środowiska, inżynieria środowiska, biofizyka. Doświadczenie zebrane podczas wykładów przekuwa się w czyn w trakcie laboratoriów. Studenci przygotowywani są do pracy laboratoryjnej korzystając z bogatego zaplecza dydaktycznego. Dobrze wyposażone pomieszczenia badawcze plus świetnie wykwalifikowana kadra akademicka to gwarancja wypuszczenia w świat doświadczonych bioinżynierów, świadomych swojej roli. Studenci bioinżynierii otrzymują także możliwość zdobycia umiejętności płynnego władania językiem angielskim, naszpikowanym terminologią specjalistyczną. Najlepsi podnoszą swoje zdolności komunikacyjne, poszerzają wiedzę i rozwijają szereg umiejętności korzystając z praktyk, odbywając staże lub wyjeżdżając na stypendia naukowe do ośrodków zagranicznych. Na Zachodzie Bioinżynieria to jeden z najważniejszych kierunków studiów.

Gdzie studiować bioinżynierię?

Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek bioinżynieria?

Po studiach:

O bioinżynierów bić się będą ośrodki badawcze, kontrolne i diagnostyczne, działające przede wszystkim na rzecz ochrony środowiska. Do walki o najlepszych na pewno przyłączy się przemysł farmaceutyczny i spożywczy. Po bioinżynierów upomni się również administracja samorządowa i państwowa oraz szkolnictwo. Miejsc pracy na pewno nie zabraknie, ponieważ świat potrzebuje doświadczonych, wykwalifikowanych bioinżynierów.  

Podobne wpisy