Jeżeli interesujesz się medycyną molekularną oraz współczesnymi metodami biologii eksperymentalnej, to biotechnologia medyczna jest właśnie dla Ciebie. Biotechnologia medyczna to kierunek studiów, którego treści łączą wiedzę z zakresu biotechnologii i możliwości zastosowania jej dla medycyny, a także punktów wspólnych łączących te dwie, coraz bliższe sobie dziedziny. O tym, że biotechnologia jest przyszłością leczenia nie trzeba chyba nikogo uświadamiać, dlatego jeśli chcesz wiedzieć, gdzie pracują absolwenci i jakie są ich obowiązki, czytaj dalej!
W trakcie studiów:
Program nauczania obejmuje takie przedmioty ja: chemia ogólna, chemia organiczna, matematyka, biofizyka, biologia komórki, fizjologia, histologia i embriologia, bioinformatyka, anatomia.
Po studiach:
Absolwenci tej specjalności powinni być przygotowani do pracy w jednostkach naukowo-badawczych, w przemyśle farmaceutycznym i biotechnologicznym oraz w przemysłach pokrewnych w zakresie projektowania i wdrażania systemów diagnostycznych i terapeutycznych. Powinni być przygotowani do współpracy z lekarzami medycyny w zakresie wspomagania procesów diagnostycznych i terapeutycznych, pracy w laboratoriach badawczych zajmujących się zaawansowanymi metodami z pogranicza medycyny i biologii eksperymentalnej.

W trakcie studiów:

W program studiów znajdują się przedmioty: chemia ogólna, chemia organiczna, matematyka, biofizyka, biologia komórki, fizjologia, histologia i embriologia, bioinformatyka, anatomia.

Po studiach:
Absolwenci zatrudniani są w jednostkach naukowo-badawczych, w przemyśle farmaceutycznym i biotechnologicznym oraz w przemysłach pokrewnych w zakresie projektowania i wdrażania systemów diagnostycznych i terapeutycznych, w laboratoriach badawczych zajmujących się zaawansowanymi metodami z pogranicza medycyny i biologii eksperymentalnej.

Grupy kierunkow : Medyczne | Techniczne

Kierunki pokrewne : Biologia medyczna