Japonia to tajemniczy i odległy kraj, który budzi tyle zaciekawienia swoją niezwykłą historią i kulturą. To jednak także państwo nowoczesnych technologii, jedna z najbardziej prężnych gospodarek, szybko modernizującego się społeczeństwa. Filologia japońska przeznaczona jest zatem dla wszystkich pasjonatów Japonii, języka, literatury oraz kultury tego kraju. Każdego roku na japonistykę startuje kilka, a nawet kilkanaście kandydatów na jedno miejsce. Skąd takie zainteresowanie japonistyką? Jeśli jesteście ciekawi, zapraszam do dalszej lektury!
 
W trakcie studiów:

Przedmioty obowiązujące na Japonistyce: historia Japonii, tradycje, religie i obyczaje Japonii, tradycje ustrojowo - polityczne Japonii, system polityczno-prawny Japonii, Japonia we współczesnym świecie, japoński model organizacji i zarządzania, wstęp do literaturoznawstwa, literatura i media japońskie, wstęp do językoznawstwa, warsztaty filologiczne.

Po studiach:

Absolwent Filologii japońskiej będzie specjalistą w zakresie praktycznej znajomości języka japońskiego, translatoryki polsko-japońskiej i japońsko-polskiej. Ponadto będzie się legitymował zarówno szeroką wiedzą o kulturze Kraju Kwitnącej Wiśni, jak i gruntownym wykształceniem ogólnohumanistycznym.

Grupy kierunkow : Filologiczne