Kierunki studiów

Wydawać by się mogło, iż wybór kierunku studiów jest sprawą prostą i oczywistą. Wystarczy znaleźć odpowiedni kierunek, wybrać uczelnię i zarejestrować się.

Czy droga do znalezienia naszego wymarzonego kierunku w rzeczywistości jest tak łatwa? Niestety nie, ale dzięki portalowi Uczelnie.net na pewno znajdziecie kierunek, który pomoże Wam rozwinąć zainteresowania i zdobyć pracę po ukończeniu studiów.

Etap I – Szukamy kierunku

W naszej bazie możecie znaleźć szczegółowe opisy setek kierunków, które znajdują się w ofercie polskich uczelni wyższych. Czego się z nich dowiecie? Poznacie charakterystyką danego kierunku, ramowy program studiów i wybrane przedmioty oraz Wasze perspektywy na rynku pracy. Jak odnaleźć kierunek? Możecie skorzystać z poniższej tabeli tematycznej – przygotowaliśmy ją z myślą o wygodzie naszych czytelników.

artystyczne_50Studia artystyczne - wszystkie związane z kreacją, sztuką, estetyką. Dla osób chcących pozostawić na ziemi namacalny znak swojej obecności.

 
ekonomiczne_50Studia ekonomiczne - grupa mocno związana z analizą produkcji, dystrybucją oraz konsumpcją dóbr.


informatyczne_50Studia matematyczno-informatyczne - Do prostych i przyjemnych nie należą, ale jeśli interesujesz się informatyką, to na pewno się nie zawiedziesz.

przyrodniczeStudia przyrodnicze - dyscypliny związane z biologią, chemią i fizyką. W zależności od kierunku, musisz być orłem w jednej z nich.

 

turystyczno_hotelarskie_50Hotelarstwo, turystyka i sport - łączą wiedzę z geografii ze sprawnością fizyczną, chęcią podróżowania i kontaktu z ludźmi.

 

pedagogika_50Studia pedagogiczne - oparte na zespole nauk o wychowaniu. Dają dużą satysfakcję tym, dla których nauka jest środkiem do pomocy innym.

 

techniczne_50Studia techniczne - Grupę stanowią dyscypliny związane z wytwarzaniem dóbr materialnych, a także regułami posługiwania się nimi.
 

medyczne_50Studia medyczne - biologia i chemia to klucz do tej grupy. Którykolwiek kierunek stąd wybierzesz powinna charakteryzować Cię chęć niesienia pomocy.

filologiczne_50Studia filologiczne - W tej grupie znajdziesz kierunki związane z językiem ojczystym, językami obcymi i ich specyfiką.

 

humanistyczne_50Studia humanistyczne - w przeciwieństwie do matematycznych i przyrodniczych, niewiele mają wspólnego z naukami ścisłymi. Dotyczą człowieka, wytworów ludzkiej działalności i społeczeństwa.
 
prawniczeStudia prawnicze i administracyjne - grupa ściśle związanych ze sobą dziedzin. Czynnikiem kształtującym administrację publiczną jest właśnie prawo.

marketing_i_zarzadzanie_50Studia marketingowe - od czasu kiedy świadomość, że klient i jego oczekiwania to najważniejszy element biznesu kierunki te nie tracą na popularności. Powiedzenie - "Marketing dźwignią handlu" jest nadal aktualne!
 
spoleczne_50Studia społeczne - grupa dziedzin traktujących o społeczeństwie, jego strukturze, zmianach, trendach, metodach działań, stosunkach między społeczeństwami. W tej grupie odnajdziesz między innymi socjologię, kulturoznawstwo i nauki o rodzinie.
 
mundurowe_i_ochroniarskie_50Studia mundurowe i ochroniarskie - związane z dużą odpowiedzialnością za ludzkie życie i mienie. Często traktowane jak służba czy misja.

 

teologiczneStudia teologiczne - dziedziny badające naturę boską oraz jej stosunki ze światem. Szczególnej analizie podlegają relacje między istotą boską a ludźmi.

transport_i_turystykaTransport i logistyka - czyli planowanie i realizacja sprawnego, ekonomicznego transportu osób i mienia z punktu A do punktu B.


Kierunek odnaleziony? Może znaleźliście kilka kierunków, które byłyby zgodne z Waszymi zainteresowaniami i predyspozycjami? Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby studiować dwa kierunki – zdecydowanie poszerza to Wasze, przyszłe perspektywy na rynku pracy. Nie mniej jednak wyboru należy dokonać. Pytanie tylko – jak? Uważamy, iż wymiana doświadczeń, myśli i poglądów z innymi ludźmi zdecydowanie przybliża nas do podejmowania dobrych decyzji. W przypadku wyboru kierunku studiów jest dokładnie tak samo...

Etap II – Kto pyta nie błądzi
Gdzie pytać i kogo? Najlepszym rozwiązaniem jest lektura naszego forum dyskusyjnego Forum.Studia.Net, gdzie możecie zapoznać się z opiniami np. studentów kierunku, który Was interesuje. Kierunki studiów forum
Daje Wam to niepowtarzalną okazję na zdobycie cennych informacji, które mogą okazać się kluczowe przy podejmowaniu ostatecznej decyzji. Zapraszamy w takim razie do lektury i dyskusji.

Wybraliśmy kierunek studiów i zdobyliśmy na forum wiele cennych informacji na jego temat. Jaki jest następny krok? Następny krok będzie jednocześnie naszym ostatnim - pozostaje nam już tylko wybrać uczelnię, która spełni wszystkie, nasze wymogi i oczekiwania. Listę wszystkich uczelni wyższych w Polsce znajdziecie również na naszym portalu Uczelnie.net
wybór uczelni: publiczna czy niepubliczna?
Życzymy Wam powodzenia na studiach i mamy nadzieję, że wybrany przez Was kierunek pomoże w rozwijaniu pasji i zainteresowań oraz ułatwi Wam wejście na rynek pracy.
.