Airplane landing on the track

Lotnictwo

Jeśli chcesz zdobyć wyjątkowe umiejętności, bardzo cenione wśród pracodawców? Jeśli zależy ci na pewnej, dobrze płatnej i satysfakcjonującej pracy? Jeśli widzisz siebie w gronie specjalistów zajmujących wysokie stanowiska? Jeżeli lubisz się rozwijać? Nie może cię zabraknąć wśród studentów kierunku lotnictwo. Studia te oferują bardzo nowoczesny program nauczania dostosowany do wymagań szybko zmieniającego się środowiska lotniczego. Będąc studentem lotnictwa na pewno nabędziesz gro cennych umiejętności, dających możliwości sprawdzenia się w bardzo wielu miejscach pracy.

W trakcie studiów:

Pogłębia się wiedzę z przedmiotów ścisłych. Królują zwłaszcza matematyka i fizyka. Sporo miejsca zajmują też stricte techniczne dziedziny nauki oraz różne dyscypliny wywodzące się z nauk społecznych. Tu wymienić wypada przede wszystkim obronność i bezpieczeństwa państwa. Studenci lotnictwa zdobywają też gruntowne wykształcenie z zakresu zarządzania systemem lotniczym w każdych warunkach oraz poznają strukturę i funkcjonowanie lotnictwa w Polsce. Studenci kierunku Lotnictwo zyskują biegłość w operowaniu urządzaniami wykorzystywanymi w lotnictwie cywilnym i wojskowym. Nabywają kompetencji językowych wkraczając na najwyższy pułap języka angielskiego. Potrafią precyzyjnie diagnozować liczne problemy, występujące w środowisku lotniczym, a w razie ich pojawienia się, sprawnie je usunąć. Planują rozwój polskiego lotnictwa. Wiedzą doskonale jak funkcjonować w zróżnicowanym i szybko zmieniającym się otoczeniu. Dysponują umiejętnościami komunikacyjnymi i skutecznie współpracują z liczną grupą specjalistów z różnych dziedzin. Bogaty program praktyk studenckich pozwala rozwinąć biegłość w wybranej specjalizacji i nabyć pożyteczne doświadczenie, które w branży lotniczej jest bezcenne. Dodatkowo zdobędziesz unikalną wiedzę, niedostępną na większości uczelni w Polsce. Od osób stających do wyścigu po indeks wymaga się wiedzy z przedmiotów ścisłych, które stanowią sporą część wszystkich zagadnień oferowanych w programie nauczania na kierunku lotnictwo. Do tego należy znać przynajmniej podstawy języka obcego. Wyższe szczeble wtajemniczenia osiągnie się w trakcie trzech lat edukacji akademickiej. Lotnictwo to studia licencjackie.

Gdzie studiować lotnictwo?

Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek lotnictwo?

Po studiach:

Adepci tego kierunku cieszą się sporym uznaniem na rynku pracy. Z ich doświadczenia korzysta coraz więcej firm, instytucji i organizacji zajmujących się tematyką lotniczą. Przed wychowankami Lotnictwa otwierają się duże możliwości. Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w strukturach obronnych kraju. Poradzą sobie na stanowiskach kierowniczych w instytucjach i organizacjach o profilu lotniczym. Zasilą także przedsiębiorstwa produkcyjne związane z branżą lotniczą. Na osoby o inklinacjach pedagogicznych czeka sporo miejsc na uczelniach w kraju i poza jego granicami. Warto więc wybrać się na lotnictwo, bo po tych studiach można się wybić i to całkiem wysoko.

Podobne wpisy