Kierunek marketing możemy odnaleźć w ofercie edukacyjnej sporej części rodzimych uczelni. Od wielu lat cieszy się jednak niesłabnącą popularnością wśród kolejnych roczników maturzystów, którzy wybierają się na studia. Dlaczego tak się dzieje? Wiedza, którą można zdobyć w trakcie studiów na tym kierunku jest mimo upływu lat nadal bardzo poszukiwana na rynku pracy. Ciekawe wykłady, nowoczesny program studiów i pożądana przez pracodawców wiedza, to trzy podstawowe argumenty, które świadczą o tym, żeby wybrać właśnie ten kierunek! Zapraszamy do lektury!

W trakcie studiów:
Marketing to studia I i II stopnia, realizowane w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Kandydaci mogą podjąć studia na tym kierunku zarówno na uczelni publicznej, jak i prywatnej. 
Program studiów zakłada opanowanie przez studentów szerokiej wiedzy z zakresu: marketingu, zarządzania marką, PR, wykorzystania nowoczesnych technologii informatycznych, komunikacji rynkowej oraz nowoczesnych form reklamy. 
Wybrane przedmioty realizowane w trakcie studiów:
Podstawy działalności biznesowej
Podstawy zarządzania
Podstawy marketingu
Podstawy zarządzania procesami
operacyjnym
Prawo cywilne i handlowe
Badania marketingowe
Ekonomia
Matematyka i statystyka w zarządzaniu
Zarządzanie marketingiem w praktyce
 
Większość zajęć na kierunku marketing ma charakter praktyczny - studenci grupowo realizują projekty, z którymi będą mogli spotkać się w życiu zawodowym, biorą udział w grach strategicznych i symulacjach komputerowych. Dzięki temu na bieżąco wykorzystują i doskonalą swoją wiedzę teoretyczną, którą zdobywają w czasie wykładów. Takie podejście zapewnia kształcenie wysokiej klasy specjalistów, którzy będą odpowiednio przygotowani, żeby wejść na współczesny, wymagający rynek pracy. 
 
Po studiach:
Jeśli chcesz efektywnie zarządzać marką przedsiębiorstw, działać w branży e-commerce, kreować kampanie marketingowe i reklamowe oraz brać udział w działaniach z zakresu PR, to dyplom ukończenia marketingu otwiera przed Tobą te możliwości. Gdzie znajdziesz zatrudnienie? W działach marketingu firm z sektora MSP oraz dużych przedsiębiorstwach, w agencjach marketingowych, interaktywnych i reklamowych. Ponadto będziesz mógł rozpocząć własną działalność gospodarczą związaną z działaniami marketingowymi.

Grupy kierunkow : Ekonomiczno-biznesowe

Kierunki pokrewne : Management and marketing | Marketing i biznes elektroniczny | Marketing i komunikacja rynkowa | Media design i marketing wizerunkowy | Nowe media, reklama, kultura współczesna | Product manager | Public relations i doradztwo medialne