EDU IT Trends - Nowoczesne technologie dla uczelni wyższychWydarzanie ma na celu przybliżenie zagadnień informatyzacji szkolnictwa wyższego oraz umożliwić władzom uczelni, zapoznanie się z nowoczesnymi trendami i technologiami oferowanymi przez kluczowych graczy w tym segmencie. Zapraszamy do rejestracji! Konferencja odbędzie się 24 MAJA 2018 roku w Warszawie.
Konferencja Biznesu i Nowych Technologii NetVision’18Ogólnopolska Konferencja Biznesu i Nowych Technologii NetVision jest jednym z największych przedsięwzięć studenckich w Trójmieście. Organizowana nieprzerwanie od 18 lat przez stowarzyszenie CEPRIM-ESTIEM na Politechnice Gdańskiej. Tegoroczna Konferencja NetVision’18 odbędzie się w dniach 18-20 kwietnia.
targi pw logoJuż w połowie marca na Politechnice Warszawskiej po raz odbędzie się kolejna edycja Inżynierskich Targów Pracy na Politechnice Warszawskiej. 13 i 14 marca w Gmachu Głównym uczelni na studentów będzie czekało niemal 100 pracodawców, którzy udzielą szczegółowych informacji dotyczących programów stażowych, praktyk, a także procesu rekrutacji dla pracowników. Jeśli jesteś inżynierem, nie może Cię tam zabraknąć!
logougW dniach 19 i 20 marca na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się 20. edycja Targów AKADEMIA. To najstarsza tego typu impreza targowa na Pomorzu, kierowana przede wszystkim do uczniów szkół średnich, a w szczególności maturzystów, którzy już niedługo będą wybierać swój kierunek studiów. Targi AKADEMIA każdego roku towarzyszą rocznicy powstania Uniwersytetu Gdańskiego oraz Dniom Otwartym Uczelni, w trakcie których . Na odwiedzających czeka kilkudziesięciu wystawców z całej Polski, wystawy, pokazy, warsztaty oraz spotkania z ekspertami.
targi final blik 0W dniach 25-26 marca na wrocławskim stadionie odbędzie się Festiwal Edukacji 2018. Na odwiedzających będzie czekało kilkudziesięciu wystawców, a także liczne warsztaty, szkolenia oraz panele dyskusyjne. Wydarzenie zostało objęte patronem honorowym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Wojewody Dolnośląskiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Kuratorium Oświaty we Wrocławiu oraz Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu.
Targi Edukacyjne logoW dniach 15 i 16 marca odbędzie się kolejna edycja Targów Edukacyjnych w Lublinie. Wydarzenie jest organizowane z myślą o uczniach szkół średniej, którzy już niedługo będą kandydować na studia. W tym roku w Lublinie pojawi się blisko 100 wystawców z całej Polski, w tym uczelnie, szkoły zawodowe, licea ogólnokształcące oraz technika.
umk logo noweOświeć się na UMK! Już 13 marca W auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika odbędą się targi edukacyjne, przygotowane z myślą o tegorocznych kandydatach na studia oraz młodszych uczniów szkół średnich. W wydarzeniu weźmie udział kilkanaście uniwersytetów oraz szkół wyższych z Całej Polski. Uczelnie zaprezentują tegorocznym maturzystom swoją ofertę dydaktyczną.
EDU 2018 FB 1W dniach od 6 do 7 marca na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu odbędą się targi EDU OPOLE 2018. Udział w wydarzeniu wezmą przedstawiciele z kilkudziesięciu szkół wyższych, a także szkół językowych czy ośrodków kształcenia ustawicznego.
Tags: targiOpole
WSL logoUczestnicy X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej są już po drugim etapie zmagań. Organizatorem konkursu Wyższa Szkoła Logistyki, która organizują Olimpiadę już od 10 lat. Drugi etap konkursu odbył się 10 największych miastach Polski.
Więcej studentów z Chin na polskich uczelniachNa polskich uczelniach studiuje obecnie 917 Chińczyków. Porozumienie podpisane przez Fundację Edukacji Polsko-Chińskiej i Departament Edukacji Rządu Prowincji Shaanxi ma spowodować dalsze zwiększanie to jeden z rezultatów wizyty wiceministra nauki Aleksandra Bobko w Chinach. Dzięki temu liczba studentów z Chin studiujących na polskich uczelniach ma w najbliższych latach ulec wyraźnemu wzrostowi.
150x150 1Już 28 listopada w Warszawie odbędzie się konferencja, której program w całości poświęcony jest zagadnieniom informatyzacji szkolnictwa wyższego. EDU IT Trends będzie okazją do zapoznania się z najnowszymi trendami i technologiami, które z powodzeniem można wykorzystać na każdym uniwersytecie. Konferencja jest organizowana z myślą o władzach uczelni z całej Polski, ale także pracownikom działów promocji czy obsługi studentów.
PIRB logo krotkieJuż 21 listopada w Warszawie odbędzie się konferencja naukowa poświęcona zagadnieniom związanym z działaniami w zakresie promocji oferty uczelni czy rekrutacji kandydatów na studia. Organizatorem konferencji Uczelnia na miarę potrzeb jest Polski Instytut Rozwoju Biznesu.
UCZELNIE SLASKIE kolorPolitechnika Śląska w Gliwicach, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej, Politechnika Śląska w Gliwicach, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Politechnika Częstochowska oraz Politechnika Opolska - największe uczelnie z województwa śląskiego i opolskiego utworzyło związek, który został już zatwierdzony przez resort nauki. Związek uczelni śląskich będzie prowadziło ścisłą współpracę w zakresie: prowadzenia badań czy staranie się o granty.
logo uthW ostatnim czasie Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H Chodkowskiej w Warszawie podpisała kilka umów określających ścisłą współpracę z firmami działającymi w najróżniejszych gałęziach przemysłu. Dzięki umowom o współpracy studenci UTH będą mogli realizować praktyki zawodowe i staże w tych przedsiębiorstwach, co przełoży się na podniesienie ich kompetencji i kwalifikacji.
W połowie października odbędą się XX Targi Pracy i Praktyk dla Elektroników i Informatyków, którego organizatorem jest Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Zbliżające się Targi to XX, jubileuszowa edycja, podczas której studenci i młodzi absolwenci będą mogli zapoznać się z ofertą ponad 60 pracodawców.
polrzeszowTrzy uczelnie, Politechnika Rzeszowska, Politechnika Świętokrzyska oraz Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu, podpisało porozumienie w sprawie powołania konsorcjum COP - Tradycja, Obronność. Umowa została zawiązana przez rektorów trzech uczelni, które począwszy od 1 września będą wspólnie pracować przy projektach badawczych oraz programach rozwojowych skupionych na produkcji sprzętu wojskowego dla Polskich Sił Zbrojnych.
Tags: badania
edulogo21 września odbędzie się pierwsza edycja konferencji eduMosty organizowana przez Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie. Podczas konferencji ALK przedstawi wyniki pilotażowego projektu badawczego w zakresie monitorowania losów najlepszych absolwentów szkół średnich, którzy po maturze rozpoczęli studia. Obecnie nie tylko uczelnie, ale także szkoły ponadgimnazjalne przykładają dużą wagę do oceny efektów kształcenia. Coraz częściej dyrekcje szkół prowadzą monitoring losów akademickich swoich wychowanków. Także wyższe uczelnie mogą analizować umiejętności i zainteresowania studentów wyniesione z różnych szkół.
FestNauki grafika i haslo 20174 i 5 czerwca rozpocznie się tegoroczna edycja Festiwalu Nauki na Uniwersytecie Zielonogórskim. Uczestnicy będą mieli okazję odwiedzić kilka stref tematycznych, wziąć udział w II biegu dla transplantologii, a także wziąć udział w koncercie jazzowym. Na najmłodszych czeka kącik plastyczny oraz zawody sportowe. Początek Festiwalu przypada na 4 czerwca, a odbędzie się tradycyjnie na stadionie przy ul. Wyspiańskiego. Drugi dzień wydarzenia został zaplanowany na poszczególnych wydziałach uczelni.
logo PL 2017 noweStudentom z Koła Naukowego Inżynierii Materiałowej Politechniki Lubelskiej zostało rzucone nie lada wyzwanie. Opiekun koła, dr inż. Leszek Gardyński, zaproponował studentom zbudowanie repliki trenażera czołgowego MPG-69, który był wykorzystywany do nauki jazdy. Pierwszy prototyp powstał 1969 roku, a jego konstruktorem jest mgr inż. pułkownik Zbigniew Węglarz, który jest częstym gościem Koła Studenckiego.
Tags: Lublin
strateg ugKoło Naukowe Strateg działające na Uniwersytecie Gdańskim organizuje szkolenie przygotowane z myślą o wszystkich studentach uczelni. „Start-up. Blaski i cienie rozkręcania własnej działalności” odbędzie się już 24 maja na Wydziale Ekonomicznym UG w Sopocie. Wydarzenie jest organizowane przy współpracy ze start-upem Vigo App.
50 mln zł z NCBR na podnoszenie kompetencji kadry dydaktycznej50 mln zł przeznaczy Narodowe Centrum Badań i Rozwoju na program podnoszenia kompetencji kadry dydaktycznej polskich uczelni. Nabór wniosków rozpocznie się 29 maja i potrwa do 28 lipca 2017 roku.
wsiie logo newDobiega końca piąta edycja Projektu Certyfikacji Szkół Szkoła Innowacji i Konkursu Lider Innowacji. Projekt, organizowany przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie, skierowany jest do szkół ponadgimnazjalnych, które kształcą kreatywnych, innowacyjnych i twórczych absolwentów.
Poznańskie uczelnie chcą zatrzymać absolwentów informatyki w regioniePodstawowym zadaniem nowo utworzonej spółki Poznańskie Innowacje ma być aktywne wspieranie studentów i absolwentów kierunków informatycznych w realizacji ich projektów i tworzeniu nowych firm. Spółka została stworzona przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Politechnikę Poznańską i Uniwersytet Ekonomiczny.
9 najlepszych uczelni w PolsceTimes Higher Education World University Ranking to jeden z trzech najbardziej cenionych rankingów akademickich. Jego twórcy oceniają szkoły wyższe za pomocą pięciu podstawowych kryteriów: poziomu kształcenia, stopnia umiędzynarodowienia, badań naukowych, cytacyjności i współpracy ze środowiskiem biznesowym. Jak radzą sobie polskie uczelnie na tle międzynarodowej konkurencji?
logougJuż niedługo w Sopocie odbędzie się dwudniowa konferencja dla wszystkich zainteresowanych zarządzaniem w biznesie. Konferencja Project Management 2017 - skuteczne zarządzanie biznesem jest już organizowane po raz dziewiąty przez Koło Naukowe Strateg Uniwersytetu Gdańskiego.
logo edukacja maleHasłem przewodnim tegorocznych Targów Edukacyjnych w Poznaniu jest „Wiedza zaczyna się od pytań”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 24-26 marca, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wydarzeniami towarzyszącymi będą XVI Poznańskie Spotkania Targowe – Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców, a w tym roku także XXI Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej. Wszystkie z bezpłatnym wstępem i ogromem atrakcji, warsztatów oraz konferencji. Te dobrze znane w Wielkopolsce wydarzenia w roku ubiegłym zgromadziły 29 tys. zwiedzających.
Od pioniera do hegemona, czyli 25-lecie warszawskiej UTHPrzez ćwierć wieku Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie osiągnęła status jednej z najlepszych uczelni prywatnych w Polsce, spełniając nie tylko wysokie oczekiwania studentów, ale również rygorystyczne wymogi dzisiejszego rynku pracy.
logo targi 150x150Corocznie katowicki Spodek staje się prawdziwym targowiskiem wiedzy. Targi „Edukacja” to miejsce szerokiej prezentacji oferty edukacyjnej publicznych i prywatnych, polskich oraz zagranicznych szkół i placówek dydaktycznych na różnych poziomach nauczania. Tegoroczne targi edukacji odbędą się w dniach od 21 do 23 marca.
case week logoJuż po raz VIII stowarzyszenie IAESTE Polska zaprasza na cykl warsztatów inżynierskich IAESTE CaseWeek organizowanych w całej Polsce. Między 27 marca a 7 kwietnia w 8 miastach, na 9 uczelniach w ramach tegorocznej edycji CaseWeek odbędzie się ponad 100 praktycznych warsztatów, które prowadzone będą przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem.
logougJuż 20 i 21 marca na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbędą się targi AKADEMIA 2017, które zostaną połączone z Dniami Otwartymi Uniwersytetu Gdańskiego. Targi są organizowane z myślą o przyszłych studentach, którzy w najbliższym czasie będą wybierać uczelnie oraz wymarzony kierunek studiów.