umk logo noweOświeć się na UMK! Już 13 marca W auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika odbędą się targi edukacyjne, przygotowane z myślą o tegorocznych kandydatach na studia oraz młodszych uczniów szkół średnich. W wydarzeniu weźmie udział kilkanaście uniwersytetów oraz szkół wyższych z Całej Polski. Uczelnie zaprezentują tegorocznym maturzystom swoją ofertę dydaktyczną.
EDU 2018 FB 1W dniach od 6 do 7 marca na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu odbędą się targi EDU OPOLE 2018. Udział w wydarzeniu wezmą przedstawiciele z kilkudziesięciu szkół wyższych, a także szkół językowych czy ośrodków kształcenia ustawicznego.
Tags: targiOpole
WSL logoUczestnicy X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej są już po drugim etapie zmagań. Organizatorem konkursu Wyższa Szkoła Logistyki, która organizują Olimpiadę już od 10 lat. Drugi etap konkursu odbył się 10 największych miastach Polski.
Więcej studentów z Chin na polskich uczelniachNa polskich uczelniach studiuje obecnie 917 Chińczyków. Porozumienie podpisane przez Fundację Edukacji Polsko-Chińskiej i Departament Edukacji Rządu Prowincji Shaanxi ma spowodować dalsze zwiększanie to jeden z rezultatów wizyty wiceministra nauki Aleksandra Bobko w Chinach. Dzięki temu liczba studentów z Chin studiujących na polskich uczelniach ma w najbliższych latach ulec wyraźnemu wzrostowi.
150x150 1Już 28 listopada w Warszawie odbędzie się konferencja, której program w całości poświęcony jest zagadnieniom informatyzacji szkolnictwa wyższego. EDU IT Trends będzie okazją do zapoznania się z najnowszymi trendami i technologiami, które z powodzeniem można wykorzystać na każdym uniwersytecie. Konferencja jest organizowana z myślą o władzach uczelni z całej Polski, ale także pracownikom działów promocji czy obsługi studentów.
PIRB logo krotkieJuż 21 listopada w Warszawie odbędzie się konferencja naukowa poświęcona zagadnieniom związanym z działaniami w zakresie promocji oferty uczelni czy rekrutacji kandydatów na studia. Organizatorem konferencji Uczelnia na miarę potrzeb jest Polski Instytut Rozwoju Biznesu.
UCZELNIE SLASKIE kolorPolitechnika Śląska w Gliwicach, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej, Politechnika Śląska w Gliwicach, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Politechnika Częstochowska oraz Politechnika Opolska - największe uczelnie z województwa śląskiego i opolskiego utworzyło związek, który został już zatwierdzony przez resort nauki. Związek uczelni śląskich będzie prowadziło ścisłą współpracę w zakresie: prowadzenia badań czy staranie się o granty.
logo uthW ostatnim czasie Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H Chodkowskiej w Warszawie podpisała kilka umów określających ścisłą współpracę z firmami działającymi w najróżniejszych gałęziach przemysłu. Dzięki umowom o współpracy studenci UTH będą mogli realizować praktyki zawodowe i staże w tych przedsiębiorstwach, co przełoży się na podniesienie ich kompetencji i kwalifikacji.
W połowie października odbędą się XX Targi Pracy i Praktyk dla Elektroników i Informatyków, którego organizatorem jest Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Zbliżające się Targi to XX, jubileuszowa edycja, podczas której studenci i młodzi absolwenci będą mogli zapoznać się z ofertą ponad 60 pracodawców.
polrzeszowTrzy uczelnie, Politechnika Rzeszowska, Politechnika Świętokrzyska oraz Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu, podpisało porozumienie w sprawie powołania konsorcjum COP - Tradycja, Obronność. Umowa została zawiązana przez rektorów trzech uczelni, które począwszy od 1 września będą wspólnie pracować przy projektach badawczych oraz programach rozwojowych skupionych na produkcji sprzętu wojskowego dla Polskich Sił Zbrojnych.
Tags: badania
edulogo21 września odbędzie się pierwsza edycja konferencji eduMosty organizowana przez Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie. Podczas konferencji ALK przedstawi wyniki pilotażowego projektu badawczego w zakresie monitorowania losów najlepszych absolwentów szkół średnich, którzy po maturze rozpoczęli studia. Obecnie nie tylko uczelnie, ale także szkoły ponadgimnazjalne przykładają dużą wagę do oceny efektów kształcenia. Coraz częściej dyrekcje szkół prowadzą monitoring losów akademickich swoich wychowanków. Także wyższe uczelnie mogą analizować umiejętności i zainteresowania studentów wyniesione z różnych szkół.
FestNauki grafika i haslo 20174 i 5 czerwca rozpocznie się tegoroczna edycja Festiwalu Nauki na Uniwersytecie Zielonogórskim. Uczestnicy będą mieli okazję odwiedzić kilka stref tematycznych, wziąć udział w II biegu dla transplantologii, a także wziąć udział w koncercie jazzowym. Na najmłodszych czeka kącik plastyczny oraz zawody sportowe. Początek Festiwalu przypada na 4 czerwca, a odbędzie się tradycyjnie na stadionie przy ul. Wyspiańskiego. Drugi dzień wydarzenia został zaplanowany na poszczególnych wydziałach uczelni.
logo PL 2017 noweStudentom z Koła Naukowego Inżynierii Materiałowej Politechniki Lubelskiej zostało rzucone nie lada wyzwanie. Opiekun koła, dr inż. Leszek Gardyński, zaproponował studentom zbudowanie repliki trenażera czołgowego MPG-69, który był wykorzystywany do nauki jazdy. Pierwszy prototyp powstał 1969 roku, a jego konstruktorem jest mgr inż. pułkownik Zbigniew Węglarz, który jest częstym gościem Koła Studenckiego.
Tags: Lublin
strateg ugKoło Naukowe Strateg działające na Uniwersytecie Gdańskim organizuje szkolenie przygotowane z myślą o wszystkich studentach uczelni. „Start-up. Blaski i cienie rozkręcania własnej działalności” odbędzie się już 24 maja na Wydziale Ekonomicznym UG w Sopocie. Wydarzenie jest organizowane przy współpracy ze start-upem Vigo App.
50 mln zł z NCBR na podnoszenie kompetencji kadry dydaktycznej50 mln zł przeznaczy Narodowe Centrum Badań i Rozwoju na program podnoszenia kompetencji kadry dydaktycznej polskich uczelni. Nabór wniosków rozpocznie się 29 maja i potrwa do 28 lipca 2017 roku.
wsiie logo newDobiega końca piąta edycja Projektu Certyfikacji Szkół Szkoła Innowacji i Konkursu Lider Innowacji. Projekt, organizowany przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie, skierowany jest do szkół ponadgimnazjalnych, które kształcą kreatywnych, innowacyjnych i twórczych absolwentów.
Poznańskie uczelnie chcą zatrzymać absolwentów informatyki w regioniePodstawowym zadaniem nowo utworzonej spółki Poznańskie Innowacje ma być aktywne wspieranie studentów i absolwentów kierunków informatycznych w realizacji ich projektów i tworzeniu nowych firm. Spółka została stworzona przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Politechnikę Poznańską i Uniwersytet Ekonomiczny.
9 najlepszych uczelni w PolsceTimes Higher Education World University Ranking to jeden z trzech najbardziej cenionych rankingów akademickich. Jego twórcy oceniają szkoły wyższe za pomocą pięciu podstawowych kryteriów: poziomu kształcenia, stopnia umiędzynarodowienia, badań naukowych, cytacyjności i współpracy ze środowiskiem biznesowym. Jak radzą sobie polskie uczelnie na tle międzynarodowej konkurencji?
logougJuż niedługo w Sopocie odbędzie się dwudniowa konferencja dla wszystkich zainteresowanych zarządzaniem w biznesie. Konferencja Project Management 2017 - skuteczne zarządzanie biznesem jest już organizowane po raz dziewiąty przez Koło Naukowe Strateg Uniwersytetu Gdańskiego.
logo edukacja maleHasłem przewodnim tegorocznych Targów Edukacyjnych w Poznaniu jest „Wiedza zaczyna się od pytań”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 24-26 marca, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wydarzeniami towarzyszącymi będą XVI Poznańskie Spotkania Targowe – Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców, a w tym roku także XXI Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej. Wszystkie z bezpłatnym wstępem i ogromem atrakcji, warsztatów oraz konferencji. Te dobrze znane w Wielkopolsce wydarzenia w roku ubiegłym zgromadziły 29 tys. zwiedzających.
Od pioniera do hegemona, czyli 25-lecie warszawskiej UTHPrzez ćwierć wieku Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie osiągnęła status jednej z najlepszych uczelni prywatnych w Polsce, spełniając nie tylko wysokie oczekiwania studentów, ale również rygorystyczne wymogi dzisiejszego rynku pracy.
logo targi 150x150Corocznie katowicki Spodek staje się prawdziwym targowiskiem wiedzy. Targi „Edukacja” to miejsce szerokiej prezentacji oferty edukacyjnej publicznych i prywatnych, polskich oraz zagranicznych szkół i placówek dydaktycznych na różnych poziomach nauczania. Tegoroczne targi edukacji odbędą się w dniach od 21 do 23 marca.
case week logoJuż po raz VIII stowarzyszenie IAESTE Polska zaprasza na cykl warsztatów inżynierskich IAESTE CaseWeek organizowanych w całej Polsce. Między 27 marca a 7 kwietnia w 8 miastach, na 9 uczelniach w ramach tegorocznej edycji CaseWeek odbędzie się ponad 100 praktycznych warsztatów, które prowadzone będą przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem.
logougJuż 20 i 21 marca na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbędą się targi AKADEMIA 2017, które zostaną połączone z Dniami Otwartymi Uniwersytetu Gdańskiego. Targi są organizowane z myślą o przyszłych studentach, którzy w najbliższym czasie będą wybierać uczelnie oraz wymarzony kierunek studiów.
targi pw logoJuż 14 i 15 marca a Auli Głównej Gmachu Politechniki Warszawskiej odbędzie się 24. edycja Inżynierskich Targów Pracy. Podczas dwóch dni, studenci będą mieli okazję by porozmawiać z przedstawicielami firm, szukających absolwentów uczelni technicznych.
umk logo noweJuż za miesiąc, 28 marca w Auli UMK na maturzystów z całego regionu czekać będą przedstawiciele Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz kilkunastu innych publicznych szkół wyższych z całej Polski, którzy zaprezentują ofertę dydaktyczną swoich uczelni.
15 najlepszych uczelni w Polsce (zarobki absolwentów)Większość kandydatów na studia uważa, że dobra uczelnia to taka, której ukończenie zapewnia absolwentom wysoki prestiż, dobry start w życie zawodowe i relatywnie wysokie zarobki już w pierwszej pracy. Może warto zatem sprawdzić medianę wynagrodzeń absolwentów 15 najlepszych polskich uczelni państwowych?
Ostatnie przygotowania do uruchomienia kierunku lekarskiego na UTHUniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu zakończy już niebawem przygotowania do uruchomienia kierunku lekarskiego, który ma zostać uruchomiony w roku akademickim 2017/2018. Na pierwszy rok studiów przyjętych zostanie 70 studentów.
Podsumowanie XXVIII Konferencji Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich PromW dniach 29 stycznia - 01 lutego 2017 r. w Nałęczowie odbyła się XXVIII Konferencja Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „Prom”. Tematem przewodnim była rola i miejsce etyki we współczesnym marketingu i public relations. Współorganizatorem konferencji był Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II. Zapraszamy do obejrzenia relacji Studia.TV z tego niezwykle interesującego wydarzenia!
bimage transparent22 lutego w Dąbrowie Górniczej odbędą się Śląskie Targi Edukacji 2017. Wydarzenie jest organizowane dla uczniów szkół średnich, a w szczególności dla maturzystów. Wystawcami na tegorocznej edycji targów będą uczelnie, szkoły policealne, szkoły zawodowe oraz szkoły podyplomowe z całej Polski.