phoca_thumb_s_chance2danceSummer Univeristy to największy i najstarszy projekt AEGEE, zapoczątkowany w 1988 r. Co roku w całej Europie organizowanych jest około 90 Uniwersytetów Letnich, w których bierze udział ponad 2500 studentów.

.
Ideą Summera jest wymiana kulturowa, integracja młodych ludzi z całej Europy, poznawanie innych kultur i przełamywanie towarzyszących im stereotypów. Projekt jest adresowany do studentów z całej Europy będących członkami Europejskiego Forum Studentów AEGEE, lub chcących do AEGEE dołączyć.
Summer University to również jeden z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych projektów organizowanych przez  AEGEE. Źródłem tej popularności jest niezwykle atrakcyjna forma, w jakiej realizowane są główne cele organizacji. W ramach oferty AEGEE proponuje pięć rodzajów summer-a: kurs językowy, kurs językowy dla zaawansowanych, kurs związany z konkretnym tematem np. tańcem, kurs związany z lokalną kulturą oraz z podróżowaniem i poznawaniem konkretnego regionu.
W tym roku Już po raz drugi w Poznaniu i w Zielonej Górze, odbędzie się summer taneczny, pod hasłem „Chance 2 Dance”. Po raz kolejny z organizatorami współpracować będzie Centrum Kultury Zamek, który udostępni salę na warsztaty taneczne. Na uczestników, poza  40 godzinami nauki tańca, czeka moc atrakcji, m.in. zwiedzanie Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 r., wizyta na Ostrowie Tumskim czy impreza w tramwaju, tzw. „Tramwajada”. Szczegóły już wkrótce na stronie internetowej www.chance2dance.pl.
Europejskie Forum Studentów AEGEE (Association des Etats Generaux des Etudiants de l'Europe), jest jedną z największych europejskich organizacji studenckich. Powstała w Paryżu w 1985 r. i skupia obecnie ponad 15 000 członków z 40 krajów, działających w 246 oddziałach lokalnych. AEGEE jest organizacją apolityczną i interdyscyplinarną, zrzeszającą studentów wszystkich kierunków i uczelni, a jej struktura nie zawiera poziomu narodowego. Główne filary naszej działalności to integracja europejska, pokój i stabilność, edukacja nieformalna oraz aktywne obywatelstwo.
Projekt cieszy się wsparciem Prezydenta Miasta Poznania, Wojewody Wielkopolskiego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Marszałka Województwa Lubuskiego. Patronat nad wydarzeniem objęli także rektorzy poznańskich uczelni wyższych – Uniwersytetu Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Ekonomicznego, Politechniki Poznańskiej oraz rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Portale www.Studia.net i www.Edukacja.net patronują medialnie Letniemu Uniwersytetowi "Chance 2 Dance".
Więcej informacji:

Lidia Kaczmarek, PR Responsible of Summer University
Tel: 505 470 054
E-mail: [email protected]