phoca_thumb_s_koncert_woodFundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, organizator festiwalu Przystanek Woodstock, zaprasza na wyjątkowe spotkanie w czasie najbliższej edycji tego największego rockowego koncertu w Polsce. Akademia Sztuk Przepięknych, która w ramach Festiwalu już czwarty raz zaprosi na niezwykłe dyskusje z udziałem ważnych osób polskiego życia publicznego, tym razem będzie gościła Prezydenta Lecha Wałęsę i Premiera Tadeusza Mazowieckiego.

.
 
W ten sposób organizator XV Przystanku Woodstock nawiąże do 20-tej rocznicy wolnych wyborów w roku 1989 i odzyskania przez Polskę pełni niepodległości. Akademia Sztuk Przepięknych jest miejscem, w którym wielokrotnie odbywały się dyskusje dotyczące otaczającej nas rzeczywistości. Osoby będące autorytetami młodych Polaków starały się odpowiedzieć na jedno z najbardziej podstawowych, nurtujących ich pytań - jak żyć?
  
Podczas oficjalnych uroczystości 20-lecia Wolnej Polski zabrakło rzeczowej i serdecznej rozmowy z tymi, którzy przyczynili się do odzyskania pełni niepodległości. Młodzi Polacy otarli się po raz kolejny o rzeczywistość, w której emocje, polityczne kłótnie, a bardzo często kompletnie niezrozumiałe potyczki, niszczyły tę niezwykle ważną chwilę. W konsekwencji, biorąc pod uwagę międzynarodowe spojrzenie na przełom roku '89, w wielu sferach oddaliśmy pole zdarzeniom, które miały miejsce w innych krajach europejskich. Fundacja WOŚP stwierdziła z żalem, że nie mogliśmy godnie i bardzo uroczyście unieść naszego sztandaru chwały.

Mamy nadzieję, że na Przystanku Woodstock nie tylko dwaj nasi goście, Prezydent i Premier, ale także chociażby Rzecznik Praw Obywatelskich dr Janusz Kochanowski, czy tacy goście jak Stanisław Tym i Leszek Możdżer, sprowokują  wokół tego niezwykle ważnego, historycznego zdarzenia bardzo konkretną i pozytywną dyskusję z młodymi Polakami - mówi Jurek Owsiak, szef Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, oraz pomysłodawca i organizator Przystanku Woodstock.
 
Spotkanie z Prezydentem Lechem Wałęsą odbędzie się w piątek, o godz. 14:00, w namiocie Akademii Sztuk Przepięknych,  na XV Przystanku Woodstock. Przed spotkaniem o godzinie 13.00 odbędzie się konferencja prasowa, także w namiocie ASP, ponieważ przygotowane na miejscu Centrum Prasowe nie pomieści wszystkich tych, którzy dziś już deklarują udział w tej konferencji. W konferencji przewidziany jest także udział publiczności. O godzinie 11:00,  z uczestnikami festiwalu spotka się Stanisław Tym.
 
Dokładny plan spotkań w ramach ASP 2009 wygląda następująco:

Piątek, 31 lipca
11:00 - 13:00                     -  Stanisław Tym
14:00 - 16:00                     -  Lech Wałęsa
 
Sobota, 1 sierpnia
11:00 - 13:00                     -  Tadeusz Mazowiecki
13:00 - 15:00                     -  dr Janusz Kochanowski
15:00 - 17:00                     -  Bohdan Łazuka
 
Niedziela, 2 sierpnia
09:00 - 11:00                     -  NAJPIĘKNIEJSZA WOODSTOCKOWA PARA - KONKURS
11:00 - 13:00                     -  Michael Lang
13:00 - 15:00                     -  Leszek Możdżer
 
Przypominamy - XV Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 31 lipca - 2 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. Jest to niekomercyjny, niebiletowany festiwal rockowy organizowany przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jako podziękowanie dla polskiej młodzieży za udział w styczniowym Finale. Jest to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali rockowych, odwiedzany rokrocznie przez kilkaset tysięcy młodych Polaków, oraz kilkadziesiąt tysięcy osób z wielu krajów europejskich. W tym roku na gigantycznej, głównej scenie festiwalu zobaczyć będzie można koncerty takich wykonawców jak The Subways, The Futureheads, Guano Apes, Shame69, Conflict, czy liderów polskiej sceny - Voo Voo, Dżem, Leszek Możdżer, Blenders czy Tomek Budzyński z projektem Luna.