phoca_thumb_s_happy_friends_2Wszyscy świeżo upieczeni studenci właśnie cieszą się z pierwszych trzymiesięcznych wakacji. Dla zniecierpliwionych i żądnych wrażeń uczelnie już mają ciekawą propozycję - obozy integracyjne, tzw. adapciaki.

.
 
Wiele uczelni na przełomie sierpnia i września organizuje kilkudniowe wypady w atrakcyjne miejsca w całej Polsce, np. Campus Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się w Międzyzdrojach, z kolei na Adapciaka 2009 Poznański AWF tradycyjnie zaprasza do Chyciny. Opłata za udział w obozie pokrywa koszty wyżywienia, zakwaterowania i wszystkich atrakcji przewidzianych w programie.
  
Obecność na takim obozie to przede wszystkim świetna okazja na poznanie uczelni od środka, czyli za pomocą dobrych rad i wskazówek starszych kolegów i koleżanek. Wykłady, warsztaty i inne zajęcia na obozie mają pomóc nowoprzyjętym studentom w odnalezieniu się na uczelni. Każdy obóz jest inny, jednak zawsze przewidziana jest duża dawka dobrej zabawy- imprezy integracyjne, koncerty i inne atrakcje.
  
Uniwersytet Warszawski- Campus Akademicki Międzyzdroje (4-10 września 2009), w programie m.in.
• warsztaty teatralne, taneczne, dziennikarskie, plastyczne, muzyczne, filmowe, fotograficzne prowadzone przez profesjonalnych wykładowców;
• szkolenia interpersonalne, wojskowe i z pierwszej pomocy, wykłady: jak radzić sobie ze stresem, jak przetrwać na studiach;
• występy O.S.T.R. ,Natural Dread Killaz, Mesajah, Kabaret LIMO.
 
Politechnika Krakowska- Obóz Adaptacyjny PK Adapciak (31 sierpnia- 4 września 2009) w Karkowie, w programie m.in. wykłady, zwiedzanie, imprezy integracyjne, grill.
 
Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu- Adapciak Chycina 2009 (2-6 września 2009), w programie m.in. spływ kajakowy, rowery, rozgrywki sportowe.
 
Adapciak to także świetna okazja aby poznać nowych ludzi z którymi pierwsze tygodnie w nowym mieście będą przyjemniejsze i łatwiejsze.