phoca_thumb_s_eureko_ap_logotyp19 października b.r. rozpoczęła się czwarta edycja konkursu wiedzy o ekonomii i zarządzaniu „Eureko – Akademia Przyszłości”. Studenci zarówno państwowych jak i prywatnych uczelni wyższych z całej Polski, którzy nie ukończyli 26 roku życia, będą mogli sięgnąć po stypendium o wartości do 50 000 Euro!

.
 
Drugą częścią nagrody głównej w konkursie jest półroczny, płatny staż w jednej ze spółek Grupy Eureko w Europie. Najzdolniejsi będą mogli wygrać również MacBooka i Ipody. Organizatorem konkursu jest Eureko – Europejska Grupa Ubezpieczeniowa, partnerem merytorycznym natomiast Szkoła Główna Handlowa.
  
„Eureko – Akademia Przyszłości” to szansa na spełnienie nawet najbardziej nierealnych dotychczas marzeń, związanych z edukacją i szkoleniem zawodowym za granicą. Zwycięzca konkursu osobiście zadecyduje na jakiej uczelni i jakim kierunku podejmie studia. Z kilkunastu krajów Europy, w których znajdują się spółki Grupy Eureko, wybierze również miejsce, w którym zdobywał będzie cenne doświadczenie zawodowe.
 
Firma Eureko od lat aktywnie angażuje się w rozwój i promocję edukacji. „Cieszę się, że już po raz czwarty możemy dać młodym ludziom szansę na znakomity start zawodowy. Biorąc udział w konkursie można nie tylko zdobyć naprawdę atrakcyjne nagrody, ale również sprawdzić poziom swojej wiedzy i umiejętności. Co roku z radością obserwuję jak młodzi, niezwykle zdolni ludzie rywalizują ze sobą, by zakwalifikować się do kolejnych etapów konkursu. Mam nadzieję, że również w tym roku do konkursu przystąpi wielu studentów, którzy zechcą aktywnie kształtować swoją przyszłość.” – powiedział Michał Nastula, Prezes Zarządu Eureko Polska.
  
Aby wziąć udział w konkursie, należy zarejestrować się na stronie internetowej www.eureko-akademiaprzyszlosci.pl. Następnym krokiem w kierunku wygranej jest przystąpienie do pierwszego etapu konkursu – rozwiązanie testu internetowego, dostępnego na stronie konkursu od 19 do 25 października. Do drugiego etapu zakwalifikuje się stu pięćdziesięciu studentów, którzy spotkają się na teście pisemnym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Następnie już tylko dwadzieścia osób weźmie udział w debatach oxfordzkich, które wyłonią finałową dziesiątkę. Ostatnim etapem będzie quiz finałowy, w którym poznamy zwycięzcę konkursu.
  
Nad przebiegiem konkursu jak co roku czuwać będzie pięcioosobowe Jury, składające się z autorytetów w dziedzinie ekonomii i zarządzania.