wosp 150Zakończyła się licytacja nocy na tratwie ratunkowej. Pięć osób, które złożyły najwyższe oferty niecodziennie spędzi czas, przechodząc jednocześnie szkolenie ratownicze, które przechodzą załogi okrętów Marynarki Wojennej. Najwyższa oferta wyniosła 2250 zł, łącznie wszyscy zakwalifikowani uczestnicy wpłacą na konto WOŚP 6545 zł. Różne formy udziału Akademii Marynarki Wojennej w XIX Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pozwoliły wspomóc akcję o 28 795,08 zł.

.

Długotrwałe przebywanie w indywidualnych i zbiorowych środkach ratunkowych to obowiązkowe szkolenie jakie odbywają załogi okrętów w ramach zajęć ratowniczych. Odzwierciedlenie takiego szkolenia odbędą zwycięzcy aukcji, którzy na tratwie przebywać będą od godz. 20:00 do godz. 8:00. Tratwa znajdować się będzie na wysokości Gdynia – Orłowo, a akcja przeprowadzona zostanie w pierwszej połowie czerwca. Termin zostanie narzucony, gdyż nie może kolidować z uczelnianymi planami szkoleniowymi. Uczestnicy dowiedzą się jak zachowywać się na tratwie, jak wejść do niej, co robić w przypadku ewakuacji z jednostki pływającej, przy tym sprawdzą swoją wytrzymałość psychofizyczną. Śmiałkom towarzyszyć będzie instruktor, a wszyscy ubrani będą w indywidualne kombinezony ratunkowe, które zabezpieczy uczelnia. Każdy ze zwycięzców może zamiast siebie wytypować dowolną osobę spełniającą warunki podane w aukcji. Wszyscy otrzymają dyplomy potwierdzające udział w akcji. Całe przedsięwzięcie zabezpieczy jednostka pływająca Akademii Marynarki Wojennej.

W ramach aukcji prowadzonych na rzecz XIX Finału WOŚP Akademia Marynarki Wojennej zaoferowała także kilkudniowy rejs jachtem s/y „Admirał Dickman” (typu Delphia 40). Zwycięzcą została osoba kryjąca się pod nickiem „Madzik24_2004”, która może zabrać osobę towarzyszącą. Rejs wylicytowany został kwotę 6050 zł i potrwa 5- 6 dni. Uczelnia wspierała również akcje WOŚP w Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera” i w Teatrze Miejskim w Gdyni, w którym wystawiła na licytację złote serduszko z 1995 roku. W Klubie „Riwiera” AMW uzbierała kwotę 600 zł. Natomiast w Teatrze Miejskim w Gdyni oddała na licytację złote serduszko ufundowane w 1995 roku, tablicę zrobioną z okazji XIX Finału WOŚP oraz unikatowe zdjęcie uczelni z lotu ptaka. W 2006 roku uczelnia wylicytowała po raz pierwszy to serduszko i co roku oddawała je ponownie na aukcję, jednocześnie wygrywając licytację. W tym roku złote serduszko nie wróciło do AMW, ale zostało sprzedane za rekordową sumę 7000 zł. Otrzymana kwota była najwyższą w trakcie całej Wielkiej Orkiestrowej Licytacji w Teatrze Miejskim w Gdyni. Miejmy nadzieję, że za rok ponownie wróci i pomoże chorym dzieciom. Z kolei Prezydium Samorządu Studentów Akademii Marynarki Wojennej po raz pierwszy wystawiło na licytację zaproszenie dla dwóch osób na Bal Podchorążego, który tradycyjnie odbywa się z okazji Dnia Podchorążego.

W sumie przedmioty wystawione przez AMW sprzedane zostały za kwotę 7880 zł. Uczelnia na tym nie poprzestała i brała udział w aukcjach. Chcą pomóc dzieciom podarowała czek na kwotę 5000 zł. Wylicytowano m.in. lunetę od Akademii Morskiej w Gdyni i książkę w limitowanej wersji Karola Olgierda Borchardta „Znaczy Kapitan”. Czynnie pomagali również studenci wojskowi i cywilni AMW, którzy byli wolontariuszami WOŚP w sztabie Gdańsk – Osowa. Uzbierali nie mała kwotę, bo 2720,08 zł. Wszystkie przedsięwzięcia, które organizowała Akademia Marynarki Wojennej lub brała w nich udział pozwoliły uzbierać kwotę 28 795,08 zł