juwe-logoTo nie tylko weekend, to nie tylko poszczególna impreza! To cały miesiąc koncertów, plenerów, integracji i wydarzeń, które poruszą miasto. To zapewne największe Juwenalia w Polsce! Sprawdź w jakim rytmie w maju będzie pulsował Poznań!

 

 

Festiwal Muzyczny Juwenalia Poznań 2011

Ponownie clou obchodów studenckiego święta odnajdziemy w Centrum Miasta, do którego każdy dostanie się bez zbędnego kłopotu, czyli na Stadionie AZS, przy ul. Pułaskiego. Na tegoroczne juwenalia trafić mogą wszyscy chętni, po ukończeniu 18 roku życia, z naciskiem na studentów, doktorantów i pracowników szkół wyższych.

Nikogo nie dziwi tradycyjna już inauguracja, która po raz kolejny stanie się radosną manifestacją młodości i pozwoli na ruchomą ekspozycję każdej uczelni z Poznania. Przed Państwem Wielki Pochód Juwenaliowy! 26 maja - godz. 17.00 Plac Mickiewicza! Przechwytujemy klucze z rąk Prezydenta Miasta i najbardziej kolorowo, hałaśliwie i bezczelnie paradujemy ulicami na miejsce całego zamieszania. I nie pozostaje nic innego, jak tylko wczuć się w chilloutowe rytmy, mocne gitarowe brzmienia i pulsujące basy. Przed juwenaliową publiką w tym roku wystąpią:


26 maja, start: 19:00

Pierwszy dzień Festiwalu to głównie zespoły, reprezentujące poszczególne uczelnie publiczne Poznania, stworzone specjalnie pod szyldami szkół, na potrzeby studenckiej, poznańskiej integracji w ramach Juwenaliów. Podczas występów rozegra się również konkurs na pierwszy w historii hymn Juwenaliowy!

 

Betwen Spaces (Akademia Muzyczna)

ABSTRAKT (Uniwersytet Przyrodniczy)

SATORI (Akademia Wychowania Fizycznego)

Dinks (Politechnika Poznańska)

UAM Dream Team Band (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)

SOFA

Dj-e: (szczegóły po 10 maja)

 

27 maja, start: 19:00

zespoły otwierające (szczegóły po 10 maja)

HOPE

Farben Lehre

Strachy na Lachy

Dj-e: (szczegóły po 10 maja)


28 maja, start: 19:00

zespoły otwierające (szczegóły po 10 maja)

Abradab

Pablopavo i Ludziki

L.U.C.

Smolik

Dj-e: (szczegóły po 10 maja)


29 maja, start: 19:00

zespoły otwierające (szczegóły po 10 maja)

Grubson

koncert niespodzianka

StarguardMuffin


Juwenalia nie samą sceną żyją. Idąc tym tropem zapewniamy infrastrukturę, odpowiadającą wymaganiom najlepszego studenckiego wydarzenia roku! Ogródki, gastronomia, karaoke, wygrodzony teren zabezpieczany przez profesjonalną ochronę i liczną straż studencką, służby medyczne i punkty informacyjne. A przede wszystkim pozytywna rekreacja i integracja w akademickim środowisku Poznania i Polski. Czterodniowy Festiwal w środku stolicy Wielkopolski: to stąd studentów w tym roku słychać będzie najgłośniej!


Ale zanim to wszystko się zacznie, przed nami cały juwenaliowy maj:


Artenalia 6 – 8 maja (Stara Rzeźnia, Garbary 101 – 111)

Niesamowity 3 dniowy festiwal artystyczny, który przenosi uczestnika w świat malarstwa, teatru, tańca, muzyki. Wszystko to w filmowej i dyskusyjnej otoczce. Masa atrakcji dla każdego spragnionego wysokiej sztuki.


Medykalia 10 – 11 maja

10 maja

Impreza, klub Crime Story

11 maja

Rajd (wyjazd do chaty studenckiej Jagoda w Drawienskim Parku Narodowym) 100 osób z uczelni, podzielone na 4 grupy biorą udział w rajdzie z konkurencjami. Na miejscu wielka integracja.


AWF-alia 11 maja (obiekty sportowe AWF oraz teren MDK)

Przez cały dzień na obiektach Uczelni oraz na terenie Młodzieżowego Domu Kultury rozgrywane będą zawody sportowe w randze Mistrzostw Uczelni (pływanie, lekka atletyka, siatkówka plażowa, tenis, piłka nożna, piłka ręczna, streetbasket). W godzinach popołudniowych rozegrane zostaną zawody Strongmen i Strongwomen wraz z grami rekreacyjnymi. Dodatkowymi atrakcjami będą tor skimbordowy oraz zawody przygotowane we współpracy z Red Bull'em.


Wielkie Grillowanie 11 – 12 maja (Kampus Morasko UAM, ul. Umultowska)

Wielkie Grillowanie UAM jest imprezą, która na trwałe wpisała się w juwenaliowy kalendarz miasta Poznania. Mimo iż jest świętem studentów Uniwersytetu, to skierowana jest do całej rzeszy studentów Miasta. Już od kilku lat tysiące uczestników oddaje się beztroskiej zabawie, podczas trwającego dwa dni studenckiego jarmarku, na którym każdy znajdzie coś dla siebie. Rozpocznie się tradycyjnie rajdem rowerowym z Placu Adama Mickiewicza, o godz. 16.00. Po przybyciu na miejsce, w tym roku na terenie Kampusu: karaoke, wielkie ognisko, dmuchane zabawki, International Student Day, Miasteczko Rycerskie, flash mob, akcja Free Hugs, fireshow, namiot z shishą, pokazy tańca, turniej gier planszowych, Bitwa Akademików. Na scenie zagrają:


11 maja, start: 16:00

Burbon

Ciabatta

RUST

UAM Dream Team Band

DJ


12 maja, start 16:00

CF98

3oda Kru

Marika

DJ


Polibuda Open Air 12 – 13 maja (Kampus Warta, Piotrowo)

Największa impreza na Politechnice Poznańskiej, na której jak co roku nie zabraknie wrażeń i atrakcji. Skoki bungee w zaskakująco niskiej cenie. Równocześnie z koncertami liczne zawody i konkursy m.in. turnieje piłki nożnej i siatkówki.

12 maja, start: 16:00

Big Fat Mama
RudeBwoy Salute feat. Papa Musta
Doniu & Liber
Ascetoholix
Brodka

13 maja: Studencki Festiwal Muzyki
Riposta
Los Grandes Rudeboys
Wifebeaterz
Dj


Agronalia: 19 maja (tereny zielone WTD, obok Collegium Maximus, ul. Wojska Polskiego)

Żakinada studentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Święto, podczas którego żacy starają się przynieść chwałę swojemu wydziałowi zwyciężając w międzywydziałowych potyczkach. Agronalia są również eventem koncertowym, w tym roku na scenie, m.in. Pogodno.


Ekonomalia 21 maja (akademiki UEP, ul. Dożynkowa)

Świeżynka w kulturalnym majowym życiu studenta. Organizowana w tym roku po raz pierwszy! Święto studenta nauk ekonomicznych organizowane przez Parlament Studencki. Festyn pełen licznych atrakcji i świetnej zabawy podczas zawodów sportowych, konkursów i tradycyjnego majowego grillowania. Wybierzemy miss UEP oraz okrzykniemy chwałą zdobywców Imperium Ekonomicznego. Zwieńczeniem dnia będzie wieczorna impreza w jednym z domów studenckich.


Wszystkie szczegóły na portalu juwenaliowym : www.juwenalia.poznan.pl

dsc_8236