Jest wiele sposobów i miejsc by się dobrze bawić, ale wszyscy, bez względu na preferencje na pewno zgodzą się z poglądem, że najlepsze imprezy to nie co innego jak „domówki”, czyli imprezy w domu.

.


Jeśli zastanawiasz się taką zorganizować, artykuł ten pomoże ci przygotować ją bez stresu, nie nadwyrężając przy tym swojego budżetu. 

W grupie raźniej. Najlepszą oszczędnością pieniędzy i czasu, jakie pochłania urządzenie imprezy, jest jej współorganizowanie z jednym lub kilkoma przyjaciółmi. Rozdzielicie koszta oraz obowiązki zarówno przygotowania jak i obsługiwania „party”, będzie mniej stresująco, a do tego może to być naprawdę świetna zabawa. 

Lista gości. Planując ją bądź świadoma, że część z zaproszonych na pewno się nie zjawi. Jeśli szykujesz miejsce na określoną ilość znajomych, zaproś zawsze nieco więcej osób, albo od razu zaniż ich liczbę. 

Zakup jednorazowe kubki, talerze, sztućce, serwetki itp. – przydadzą się, by uchronić własne naczynia przed nieplanowanym zniszczeniem i uniknąć stosów zmywania. Sprawdź, czy w sklepach nie mają akurat przecen np. produktów świątecznych. Serwetki z zajączkiem wielkanocnym może niekoniecznie będą pasować do sytuacji, ale będzie trochę taniej plus zabawnie. 

W menu najlepiej umieść dania proste i szybkie do przygotowania, jak: małe przekąski, koreczki, chipsy, słone orzeszki, paluszki, warzywa z dipem, oliwki etc. Będzie to wygodne zarówno dla ciebie, jak i dla zaproszonych gości. Jedzenie i napoje na imprezę kupuj pakowane w dużych ilościach. Najlepiej rozejrzyj się za promocjami w stylu „buy one in a price of 2” itp. Na pewno wielu znajomych zechce też przynieść coś do jedzenia ze sobą, ustal więc od razu, kto co dołoży do wspólnego stołu. 

Przyrządź poncz, jest on wydajny, ciekawy i można go przygotować w większej ilości. Alkohol jest jednym z najdroższych wydatków przy organizowaniu przyjęcia. Poproś wiec zaproszonych gości, by, jeśli chcą wzbogacić czymś imprezowe menu, przynieśli właśnie jakieś trunki, najlepiej takie, którymi sami mieliby zamiar delektować się podczas wieczoru. 

Ciekawe przepisy na dania i drinki możesz znaleźć w Internecie lub w książkach, które możesz wypożyczyć z lokalnej biblioteki. 

Zadbaj o miły wystrój mieszkania. By zorganizować ciekawe oświetlenie, kup świeczki, na przykład paczkę malutkich tzw. „tealights”, jak również kilka większych. Pamiętaj, aby postawić je w bezpiecznym miejscu, tak, by ktoś ich niechcący nie strącił. Dla większego efektu możesz kupić i wkręcić np. w przedpokoju kilka żarówek o ciekawej ciepłej barwie, np. żółtej czy czerwonej, a jeszcze lepiej zawiesić gdzie się da choinkowe lampki. Zorganizuj przestrzeń w mieszkaniu tak, by twoi goście mieli gdzie swobodnie porozmawiać, jak również, jeśli przewidujesz muzykę, potańczyć. 

Zabezpiecz swój dobytek. Jeśli masz w mieszkaniu wartościowe sprzęty, które chciałabyś uchronić przed nieplanowanym zabrudzeniem lub zniszczeniem, schowaj je w bezpiecznym miejscu. Meble jak sofy czy fotele przykryj materiałem, ewentualnie starym prześcieradłem, kocem etc. 

Nie zapomnij o muzyce. Jeśli będziesz grać muzykę z komputera, sporządź listę piosenek na tyle długą, by nie męczyć gości odtwarzaniem tych samych kawałków 5 razy w ciągu wieczoru. Jeśli będziesz korzystać z płyt, najlepiej zorganizuj kilka specjalnych imprezowych składanek. 

Spisz kilka numerów sprawdzonych firm taksówkarskich na wypadek, gdyby ktoś z zaproszonych miał problemy z transportem do domu. 

Szampańskiej lub wybornej (w zależności od serwowanych trunków) zabawy! Pamiętaj, Ty też masz się dobrze bawić - w końcu to Twoja impreza! :)

Tags: imprezy