Jego Anna Walentynowicz w ruinie stoczniowej hali niczym przedsionku katedry, malarz stoczniowy w drelichu niepierwszej świeżości i maską zawieszoną wokół szyi, czy robotnik zmęczony i brudny po pracy, z ramieniem utkanym tatuażem wyglądają jednocześnie szczerze i nierzeczywiście. Żyją naprawdę czy to plan filmowy?

.
 
O pasji fotografowania, nieustannym poszukiwaniu tematów i szlifowaniu umiejętnościami talentu, opowiadać będzie Michał Szlaga, mieszkaniec Kolonii Artystów dokumentujący m.in. przemiany zachodzące na terenie Stoczni Gdańskiej. 14 marca 2009 o godz. 15.00 zapraszamy do „Kwadratowej” na kolejne spotkanie z cyklu „Oko w Oko”.
„Oko w Oko” to spotkania łączące w sobie dynamiczny wykład ze swobodną dyskusją o fotografii i jej różnorodnych obliczach. Adresowane są zarówno do stawiających pierwsze kroki w trudnej sztuce uwieczniania chwil, jak i do tych, którzy poznali już tajniki fotografowania oraz mogą pochwalić się interesującym portfolio. 
– Ideą cyklu „Oko w Oko” jest ukazanie różnych podejść fotograficznych. Naszych gości łączą: pasja, ludzie i szerokie pojęcie fotografii prasowej. Każdy z nich ukazuje inne oblicze tej samej fotografii – mówi Marta Pultyn, redaktor naczelna Kroniki Studenckiej. – Gościem najbliższego spotkania będzie artysta fotograf Michał Szlaga.
Michał Szlaga to absolwent gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Mieszka i pracuje w Kolonii Artystów mieszczącej się na dawnych terenach Stoczni Gdańskiej. Wpływ tego nietypowego miejsca znaczy jego twórczość i stosunek do rzeczywistości. Artysta jest laureatem wielu konkursów. Został wyróżniony w kategorii Ludzie na Grand Press Foto 2005 za portret Anny Walentynowicz. W prestiżowym konkursie The Pilsner Urquell International Photography Awards 2007(IPA), zwanym oskarem fotografii, zdobył dwie pierwsze nagrody w kategoriach Architektura-Budynki i Ludzie-Autoportret oraz trzynaście wyróżnień. A konkurencja była wielka, bowiem do konkursu zgłosiło się ok. 20 tysięcy fotografów z całego świata. Jego prace obejrzeć można w sieci: http://www.szlaga.com/.
Kolejnymi gośćmi „Oko w Oko” będą: Maciej Kosycarz (18 marca) oraz Eugeniusz Nurzyński (25 marca). Na wszystkie spotkania zapraszamy do Akademickiego Klubu Politechniki Gdańskiej „Kwadratowa”.
Pomysłodawcą i organizatorem cyklu jest Kronika Studencka oraz Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej.
„Oko w Oko” z Michałem Szlagą: 14 marca, godz. 15.00, Akademicki Klub Politechniki Gdańskiej „Kwadratowa”, ul. Siedlicka 4, Gdańsk Wrzeszcz. Wstęp wolny.