pllogoOd jutra do 28 października odbywać się będzie międzynarodowe sympozjum SYMKOM 2011, poświęcone tematyce maszyn przepływowych. Sympozjum będzie obradować w Łodzi w Hotelu Grand. Początek obrad - środa 26 października, godzina 10.00.

Wśród uczestników sympozjum będą zarówno wytwórcy tych maszyn, jak i ich użytkownicy z dziedziny energetyki, gazownictwa i chemii. Będą reprezentowane m.in. następujące wiodące firmy: ALSTOM – budowniczy bloków energetycznych najnowszej generacji, EuroPolGaz – operator rurociągu jamalskiego, Dresser-Rand – producent sprężarek i turbin dla przemysłu chemicznego i naftowego oraz Eurocopter – twórca unikatowego śmigłowca hybrydowego X3. Prototyp tej supernowoczesnej maszyny był jedną z dwóch głównych atrakcji Salonu Lotniczego Paris Air Show w czerwcu br.

Maszyny przepływowe (są nimi turbiny, sprężarki i pompy) z racji swoich zastosowań w energetyce są jednymi z najważniejszych wytworów współczesnej techniki. Ich produkcja stawia najwyższe wymagania co do jakości projektowania, materiałów i technologii – w myśl zasady „nie możemy zrobić błędu – bo błąd za dużo kosztuje”!

Organizatorem sympozjum jest Instytut Maszyn Przepływowych Politechniki Łódzkiej. Jest to już dziesiąta edycja tego sympozjum, jego tradycja datuje się od lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku.

Patronat medialny nad sympozjum objęła Gazeta Wyborcza, natomiast Urząd Miasta Łodzi przyznał dofinansowanie na organizację tej imprezy.

Więcej informacji:
dr hab. Władysław Kryłłowicz, prof. PŁ
tel. 42 631 23 83, 609 440 307