logo  akademia marynarki wojennej im bohaterow westerplatte w gdyni

 

Pokaz talentów, odpowiedzi na podchwytliwe pytania oraz prezentacja w czterech różnych strojach, tak wyglądać będą wybory Miss Akademii Marynarki Wojennej. O tytuł najpiękniejszej rywalizować będzie jedenaście studentek cywilnych. To V edycja konkursu, w którym po raz pierwszy w historii, kandydatki zaprezentują się w sukniach ślubnych. Piątek, 25 listopada, to także Dzień Otwartej Uczelni. Akademia Marynarki Wojennej udostępni swoje najnowsze symulatory i trenażery. Część z nich nie była jeszcze publicznie prezentowana.


Przed konkursem kandydatki zostaną przygotowane pod względem wizażu i fryzury przez profesjonalne studio urody. Panie zaprezentują się czterokrotnie. Poszczególne wyjścia na scenę będą miały swoje nazwy, i tak: pierwsze „Impreza”, kolejne „Mundurek szkolny”, natomiast trzecie „Strój plażowy”, a ostatnie i jednocześnie finałowe wyjście to „Suknie ślubne”. Pokazy strojów to nie wszystko. Kandydatki będą musiały zaprezentować, któryś ze swoich talentów. W przeszłości zdarzały się pokazy wokalne, kabaretowe, a także tańców ze sztyletami. Na studentki czekają również trudne pytania ze strony prowadzącego, związane z ich zainteresowaniami. Kandydatki oceniane będą przez jury, w którym zasiądzie jako gość specjalny Pamela Jedziniak, finalistka I edycji programu „Top model”. W przerwach konkursu wystąpią artyści z pokazami różnych tańców, w tym breakdance i taniec towarzyski. Organizatorem V Wyborów Miss Akademii Marynarki Wojennej jest Prezydium Samorządu Studentów AMW.

Podczas Dnia Otwartej Uczelni każdy będzie mógł spróbować swoich sił manewrując okrętem w symulatorze radar-ARPA/ECDIS-WECDIS, który jest najnowszym takim symulatorem w Polsce i łączy manewrowanie, pracę z radarem i mapą cyfrową. Umiejętności manewrowania może ćwiczyć jednocześnie osiem załóg. Posterować jednostką pływającą będzie można także na basenie w pracowni manewrowania okrętem. Natomiast umiejętności strzeleckie każdy będzie mógł sprawdzić na tzw. trenażerze strzeleckim. Z kolei na nowym trenażerze artyleryjskim będzie można zobaczyć na czym polegają okrętowe strzelania artyleryjskie i samemu spróbować zestrzelić chociażby śmigłowiec. Chwilę wytchnienia gwarantują rozmowy pod gwiazdami, które przeprowadzane będą w uczelnianym planetarium. Osoby z zainteresowaniami mechanicznymi przekonają się jak funkcjonuje „serce” okrętu w symulatorze siłowni okrętowych. Te i wiele innych atrakcji czekają w Akademii Marynarki Wojennej na wszystkich odwiedzających.

Wybory Miss Akademii Marynarki Wojennej organizowane są w ramach obchodów Dnia Podchorążego. Tegoroczny konkurs jest szczególny, gdyż spowodował bardzo duże zainteresowanie wśród sponsorów, a w związku z tym dużą ilość nagród. Wspomniane przygotowanie wizażu i fryzur kandydatek zapewnia Salon Urody „Obsessive studio”. Suknie ślubne udostępnia Salon Sukien Ślubnych „Panna Weselna”. Nagrody, w tym zestawy kosmetyków, biżuterię, kursy prawa jazdy, zarówno dla finalistek, jak i publiczności ufundowały: Ziaja, Avon, Joe Monster, How2foto, Turbo Jazda i Arlux.

 

Wybory Miss AMW rozpoczną się w piątek, 25 listopada, o godz. 11:00 w auli Akademii Marynarki Wojennej (wejście od strony ul. Grudzińskiego), wstęp wolny. Dzień otwartej uczelni odbędzie się w godzinach 9:00 – 14:00.