fsc up logo

 

 

Tajemniczy świat naczyń krwionośnych, prawdziwy Boa Dusiciel, izolacja DNA w domowych warunkach, malowanie bakteriami – to tylko kilka atrakcji jakie czekają na Was na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, w ramach XV Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki , który odbędzie się 27 marca 2012 r.

 

 

 

W ramach tegorocznej edycji przygotowano ponad 80 imprez, podczas których będzie można wziąć udział w warsztatach, konkursach, wykładach oraz eksperymentach. To wspaniała okazja do poszukiwania nowych pasji, odkrycia czegoś nieznanego.

Podczas XV Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przedstawią ciekawostki z zakresu Inżynierii Genetycznej, odpowiedzą na pytania dotyczące wpływu diety na nasze DNA, wprowadzą Was w tajniki żywności bioaktywnej, której spożywanie poprawia nie tylko samopoczucie, ale również zdrowie i urodę.
Festiwal to również okazja do zwiedzania dziewiczej Gwinei oraz mroźnej i niebezpiecznej Syberii. Wraz ze studentami Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbędziecie podróż po świecie mikroorganizmów takich jak wirusy i bakterie. Jeżeli interesujecie się robotyką i sztuczną inteligencją, to nie może was zabraknąć na sesji popularno-naukowej przygotowanej przez pracowników Instytutu Inżynierii Rolniczej. W programie m.in. czego nie widzą roboty, jak bronić się przed atakami z Internetu, czym tak naprawdę jest sztuczna inteligencja.

Inauguracja festiwalu, siedemnaście wykładów oraz zwiedzanie Muzeum Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu odbędą się w nowoczesnym Centrum Kongresowo-Dydaktycznym przy ul. Przybyszewskiego 37 w Poznaniu.

Na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu będziecie mogli wysłuchać wykładów, prezentacji i warsztatów w:
- budynku Wydziału Melioracji i Inżynierii Środowiska,
- Kolegium im. K. Gawęckiego,
- budynku Wydziału Technologii Drewna,
- Collegium Maximum,
- budynku Pilotowej Stacji Biotechnologii,
- budynku Instytutu Inżynierii Rolniczej,
- Ogrodzie Dendrologicznym Uniwersytetu Przyrodniczego
- budynku Biocentrum,
- budynku Katedry Chemii,
- Collegium Cieszkowskich.

Serdecznie zapraszamy!

Źródło: up.poznan.pl