targi start bydgoszcz-sW dniach 28-29 lutego 2012 r., na obiektach CWZS ZAWISZA w Bydgoszczy, ul. Gdańska 163  odbędzie się X edycja Targów Edukacji „START 2012” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego. Patronat medialny nad targami objął Express Bydgoski jak również portale internetowe m. in. www.kierunkistudiow.pl, www.Studia.net, www.Kierunki.net. www.Uczelnie.net, www.Edukacja.net.

 

Podczas tegorocznych targów zaprezentują się  uczelnie wyższe o różnym profilu kształcenia, wśród nich będą zarówno uniwersytety, jak i politechniki, a także publiczne i niepubliczne szkoły wyższe oraz Szkoły Policealne. Oferty edukacyjne dla uczniów będą przygotowane przez ośrodki akademickie z Bydgoszczy, Gdańska. Gdyni, Sopotu, Koszalina, Łodzi, Szczecina, Poznania i Warszawy.

Targi Edukacji „START 2012” dają ogromne możliwości uczącej się młodzieży oraz uczniom klas maturalnych w zdobyciu wiarygodnej  i wszechstronnej informacji o możliwościach dalszego kształcenia  co pozwoli na podjęcie decyzji o wyborze kierunków studiów lub innej formy kształcenia  zgodnej z predyspozycjami i zainteresowaniami. Również na targach nie powinno zabraknąć studentów a także  pracowników chcących podnosić swoje kwalifikacje. Jednocześnie dla gimnazjalistów została przygotowana oferta edukacyjna przygotowana przez Bydgoskie Szkoły Średnie.

W czasie targów uczniów przyciągną nie tylko profesjonalnie przygotowane stoiska, ale również  prowadzone wykłady,  prezentacje multimedialne, konkursy, pokazy  przygotowane przez wystawców. Uczelnie o profilu kosmetycznym przygotują pokazy kosmetyczne  cieszące się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających.

Jednakże dla przyszłych studentów zainteresowanych konkretnym kierunkiem studiów  najcenniejsze będą rozmowy  z przedstawicielami uczelni, często to są studenci którzy będą najlepszym źródłem informacji o uczelni, na której studiują. W dobie nieustannej edukacji, kiedy dokształcać się powinni nawet pracownicy z wieloletnim stażem, targi mogą być okazją do zorientowania się, jak stać się bardziej konkurencyjnym na rynku pracy.  

Na Targi Edukacji „START 2012”  serdecznie zapraszamy  pedagogów, maturzystów, uczniów szkół średnich, rodziców oraz z gimnazjalistami. Targi czynne będą w godz. 9:00-15:00. Wstęp jest bezpłatny.