lazarski noweDo matury z matematyki pozostało już niewiele czasu. Zamiast siedzieć nad arkuszami egzaminacyjnymi, warto przetestować swoją wiedzę w interaktywnym, darmowym kursie z matematyki na poziomie podstawowym. Kurs Uczelni Łazarskiego w formie e-learningu pozwoli przejść systematycznie przez cały program szkolny, a aplikacja na telefon z kalkulatorem i wzorami to szybkie SOS podczas nauki. Z pierwszej edycji kursu skorzystało blisko 10 tys. maturzystów!


Matura z matematyki jest problemem większości maturzystów. Według szacunków z września 2011, aż 14% maturzystów oblało ten przedmiot w 2011 roku, i to na poziomie podstawowym! Uśredniony wynik także nie dawał powodu do zadowolenia – maturzyści zdobyli tylko połowę punktów. Żaden inny przedmiot obowiązkowy nie poszedł tak źle.

Uczelnia Łazarskiego od dwóch lat pomaga maturzystom uporać się z obowiązkową matematyką. Powodzenie pilotażowej edycji kursu pokazało, że maturzyści potrzebują rzetelnej wiedzy podanej w atrakcyjny sposób.

Bezpłatny interaktywny kurs z matematyki przygotowaliśmy z myślą o tych, którzy chcą szybko i skutecznie powtórzyć materiał. W tej chwili jest to cały zakres obowiązującego programu nauczania: od liczb rzeczywistych po rachunek prawdopodobieństwa. Maturzysta będzie mógł sprawdzić swoje odpowiedzi, uzyskać pomoc w zadaniach. No i najważniejsze – oprócz kursu w formie e-learningu, użytkownik może pobrać na swój telefon komórkowy w systemie Android gotowe wzory, kalkulator i notatnik. Wystarczy podać swój adres e-mail i można rozpocząć naukę – mówi Agata Jankowska z Uczelni Łazarskiego.

Treść kursu opracował znany metodyk, twórca Matematycznych Mistrzostw Polski „Kwadratura Koła” – Dariusz Kulma. Specjalnie na potrzeby internetowego kursu organizowanego przez Uczelnię Łazarskiego przygotował autorskie zadania wzorowane na maturalnych. Zapoznając się z przykładami i rozwiązując zadania można w prosty sposób poradzić sobie z zagadnieniami, które potem pojawią się na egzaminie. Kurs uczy logicznego myślenia i pozwala szybko powtórzyć niezbędny materiał.

Interaktywny kurs przygotowawczy z matematyki jest kolejnym kursem, jaki Uczelnia Łazarskiego przygotowała maturzystom. Od 6 lat Uczelnia organizuje „Akademię Europejską” – bezpłatny kurs z wiedzy o społeczeństwie oraz zajęcia z prawa i ekonomii w szkołach średnich w ramach projektu „Street Law”.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.matematyka.lazarski.pl.

Tags: Warszawa