Ola Bałdos i Ewa Żerebiec z warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej zwyciężyły w polskim finale tegorocznej edycji konkursu Henkel Innovation Challange. Pod koniec kwietnia będą rywalizować o wygraną i atrakcyjne nagrody podczas światowego finału w Warszawie.Studentki z Warszawy, czyli zespół Future Makers, zgłosiły do konkursu firmy Henkel innowacyjną koncepcję produktu z grupy środków czyszczących o nazwie F2. Produkt ten cechuje niezwykła szybkość działania - stąd nazwa nawiązująca do F1 - najbardziej prestiżowych wyścigów samochodowych na świecie. F2 czyści błyskawicznie i skutecznie toalety, uwalniając ich właścicieli od potrzeby szorowania zabrudzonych powierzchni.

W finale polskiego etapu konkursu studentki SGH pokonały siedem innych drużyn z całej Polski. – Wyróżniliśmy zespół Future Makers, który nie tylko przedstawił ciekawą koncepcję produktu, ale także zaprezentował ją w sposób przekonujący. Ola Bałdos i Ewa Żerebiec wykazały się ponad przeciętnymi umiejętnościami marketingowo-sprzedażowymi – powiedziała Agnieszka Bielawska, dyrektor ds. HR Henkel Polska, która wraz z innymi top menedżerami firmy oraz profesorami Witoldem Bieleckim i Adamem Noga z Akademii Leona Koźmińskiego, zasiadła w jury konkursu.

Międzynarodowy finał Henkel Innovation Challenge, w którym główną nagrodą są bilety dookoła świata oraz dodatkowo vouchery podróżne o wartości 1000 Euro dla każdego członka zwycięskiej drużyny, odbędzie się w dniach 25-28 kwietnia w Warszawie. Do tego czasu finalistki z Polski będą dopracowywać swoją prezentację, korzystając z możliwości dalszych konsultacji z mentorami - menedżerami polskiego oddziału firmy Henkel. - Udział w światowym finale to dla nas prawdziwy zaszczyt i szansa, którą zamierzamy wykorzystać. Chciałybyśmy podziękować pozostałym polskim drużynom za zaciętą rywalizację w polskim finale oraz za wszystkie cenne uwagi, które przydadzą się nam podczas zmagań międzynarodowych pod koniec kwietnia - mówią Ola Bałdos i Ewa Żerebiec.

Zwyciężczynie tegorocznej polskiej edycji konkursu mają po 22 lata, na co dzień studiują w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej. Ola Bałdos kształci się na kierunku Finanse i Bankowość, a Ewa Żerebiec na kierunku Zarządzanie.

Henkel Innovation Challenge (HIC) to międzynarodowy konkurs firmy Henkel, w którym mogą brać udział studenci wszystkich kierunków i uczelni. Konkurs odbywa się w dwóch etapach: krajowym i międzynarodowym. Zadaniem uczestników jest opracowanie innowacyjnego pomysłu na produkt – w ramach henklowskich marek lub technologii - zgodnego z potrzebami konsumentów przyszłości, żyjących w świecie roku 2030 roku. Pomysł ma dotyczyć jednego z trzech głównych obszarów działalności firmy Henkel – kosmetyków, środków piorących i czystości lub klejów i technologii dla przemysłu. Zgłaszane koncepty powinny być także zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju, co może oznaczać na przykład, że konkursowe produkty lub technologie umożliwią efektywniejsze i oszczędniejsze gospodarowanie naturalnymi zasobami Ziemi.

Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na międzynarodowym fanpage’u pod adresem www.facebook.com/henkelchallenge.