informatyczne0targi0pracy31 maja 2012 r. Społeczna Akademia Nauk w Łodzi zaprasza na Informatyczne Targi Pracy organizowane specjalnie z myślą o studentach kierunków informatycznych.

Targi Pracy to niepowtarzalna okazja dla studentów, aby zaprezentować się potencjalnym pracodawcom bez stresu związanego z typową rozmową kwalifikacyjną, wręczyć im swoje CV, zorientować się jakie umiejętności w branży IT są najbardziej cenione.

Młodzi informatycy podczas Targów mają również szansę porozmawiać z osobami odpowiedzialnymi za rekrutację w czołowych firmach z branży, do których dotarcie nierzadko wiąże się z przebrnięciem przez kilkustopniową selekcję kandydatów. Mogą również zorientować się z jakimi obowiązkami i wynagrodzeniem wiąże się zatrudnienie lub praktyka w danej firmie.

Obecnie pracodawcy zwracają uwagę nie tylko na wykształcenie kierunkowe, ale i na doświadczenie zawodowe, w związku z czym udział w Targach Pracy, to szansa na zdobycie praktyki w renomowanej firmie jeszcze w trakcie studiów. Obecność na Targach to również sygnał dla Wystawców o przedsiębiorczości studentów, którzy aktywnie kreują swoją przyszłą karierę zawodową, czynnie poszukują pracy i myślą o zdobyciu praktyki już na studiach.

Dla wystawców udział w Informatycznych Targach Pracy, to natomiast możliwość dotarcia do kilkuset studentów kształcących się na kierunkach informatycznych – i wybranie spośród nich najlepszych, możliwość zoptymalizowania procesów rekrutacyjnych poprzez szybką selekcję kandydatów oraz przeprowadzenie wielu wstępnych rozmów kwalifikacyjnych w krótkim czasie.

Wystawienie firmowego stoiska na Targach to również szansa na pozyskanie zaangażowanych pracowników gotowych podjąć bezpłatne praktyki lub staż oraz kreację pozytywnego wizerunku - jako firmy wspierającej młodzież wkraczającą na rynek pracy.

W tym roku Społecznej Akademii Nauk udało się zaprosić na Tragi zarówno wiodące przedsiębiorstwa z branży IT jak: Fujitsu, Ericpol-Telecom, Agreeya Mobility Poland czy Cybercom jak i mniejsze firmy, dla których zatrudnienie studenta na staż to szansa na powiększenie zespołu pracowników i tym samym realizację większych projektów i rozwój firmy.

Ponadto na stoisku przygotowanym prze firmę Start People studenci będą mogli podszkolić się z zakresu pisania CV, listów motywacyjnych oraz prezentacji swojej osoby na rozmowach kwalifikacyjnych.

Dzięki wsparciu z programu operacyjnego Kapitał Ludzki Europejskiego Funduszu Społecznego udział w Informatycznych Targach Pracy Społecznej Akademii Nauk jest bezpłatny zarówno dla Wystawców jak i dla studentów.

Targi odbędą się w Auli Społecznej Akademi Nauk przy ul. Kilińskiego 98, w godzinach 12:00-16:00.