swps psychologia za granica logoCiekawi Cię jak rozwija się psychologia na innych kontynentach? A może myślisz o studiach psychologicznych za granicą? Przyjdź we wtorek, 5 czerwca, o g. 19.00 do SWPS w Sopocie (ul. Polna 16/20). Studenci zapraszają na kolejne spotkanie poświęcone studiowaniu psychologii za granicą.


O tym, że wcale nie jest tak trudno dostać się na studia w USA, o ziarnkach prawdy i mitach tkwiących w filmach typu „Legalna blondynka”, o studiowaniu czterech dowolnych przedmiotów na semestr i zainteresowaniach naukowych amerykańskich badaczy opowie Zuzanna Wojcieszak. Od trzech lat studiuje psychologię na Harvardzie, a do Polski przyjeżdża na wakacje. Uczestnikom spotkania opowie o jednej z najlepszych amerykańskich uczelni, z której wywodzą się Skinner, Obama, Rockefeller i wielu innych.

– Spotkania mają skłaniać do przemyśleń i inspirować, dawać poczucie, że wszystko jest możliwe. Wystarczy tylko mieć pomysł i znaleźć sposób, żeby go zrealizować – przekonuje Marta Wrońska ze Studenckiego Koła Naukowego Empiria, organizatorka wydarzenia. – Zuzanna Wojcieszak jest moją koleżanką z ławki z liceum. Nieraz zadziwia nas to, że studiujemy ten sam kierunek, a jednak przebiega to w zupełnie inny sposób. Spotkanie będzie dobrą okazją do tego, aby porównać swoje wyobrażenia o jednej z najlepszych uczelni świata, z tym, jak w rzeczywistości przebiega studiowanie na Harvardzie – uzupełnia Wrońska.

 

Więcej o SWPS: www.swps.pl