dr grzegorz jacek nalepaDr hab. inż. Grzegorz Jacek Nalepa z Katedry Informatyki Stosowanej AGH został laureatem jednego z najbardziej prestiżowych konkursów naukowych zdobywając Nagrodę Naukową przyznawaną przez tygodnik "Polityka" w kategorii nauk technicznych.Piątkę tegorocznych laureatów poznaliśmy 21 października podczas uroczystej gali, która odbyła się w Warszawie. Pracownik naukowy Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH otrzymał w nagrodę stypendium w wysokości 30 tys. zł.

Tegoroczni laureaci zostali wyłonieni przez kapitułę spośród kilkuset nadesłanych zgłoszeń z całej Polski. W ciągu dwunastu lat funkcjonowania programu "Polityka" wyróżniła już 206 stypendystów, od partnerów i czytelników zebrano ponad 5 mln złotych, a nagrodzeni naukowcy należą do Stowarzyszenia Stypendystów POLITYKI i organizują własne naukowe projekty.

Naukową sylwetkę oraz filmową prezentację zainteresowań dra hab. inż. Grzegorza Jacka Nalepy znajdą Państwo pod adresem: www.polityka.pl/opolityce/nagrodynaukowe/1531571,1,laureat-w-kategorii-nauki-techniczne.read