plakat archifiesta28 listopada 2012 roku już po raz ósmy odbędzie się ARCHIFESTA – największa impreza kulturalno – artystyczna skupiająca łódzkie środowisko architektoniczne. W Sali Widowiskowej Politechniki Łódzkiej spotkają się zarówno studenci jak i wykładowcy Architektury i Urbanistyki PŁ.

Podstawą każdej edycji ARCHIFIESTY jest wernisaż prac rysunkowych i malarskich stworzonych przez studentów pierwszego roku w trakcie wakacyjnego pleneru, odbywającego się równocześnie w Łodzi i w Chełmnie. Przybyli goście wybiorą najlepsze prace, których autorzy otrzymają wspaniałe nagrody, a same prace zostaną przekazane na licytację na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku, dzięki wsparciu firmy Office Plus, zwycięzca konkursu otrzyma ergonomiczny fotel biurowy, z którym nawet długie godziny spędzone przy komputerze nie będą męczące. Wernisażowi towarzyszyć będzie bogaty program artystyczny, którego centralnym punktem będzie występ Orkiestry Akademickiej Politechniki Łódzkiej pod batutą Ryszarda Osmolińskiego.

Drugą część ARCHIIFESTY stanowi wspólna zabawa w Klubie Studenckim „Futurysta”. Muzyka na żywo jest i będzie i tym razem nieodłącznym elementem imprezy. Dla wszystkich, którzy kupią bilet w cenie 10 zł zagra znakomity łódzki zespół Stargazer, a po koncercie świetną zabawę do białego rana zapewni DJ. Impreza w „Futuryście” to także znakomita okazja do wzajemnej integracji oraz poznania nieco innego oblicza wykładowców.

Od kilku lat każda ARCHIIFESTA ma swój motyw przewodni – hasło, które staje się inspiracją dla całej oprawy artystycznej i wizualnej wydarzenia. W tym roku są to filmy o przygodach Jamesa Bonda. Organizatorzy mają nadzieję, że zarówno podczas części oficjalnej, jak i późniejszej zabawy klubowej, obecnych będzie jak najwięcej Agentów Jej Królewskiej Mości oraz dziewczyn Bonda w powłóczystych kreacjach wieczorowych. Interpretacja hasła dowolna. Liczymy na Waszą kreatywność. Na autorów najlepszych pomysłów czekać będą nagrody. 

PROGRAM:
28.12.2012 – ŚRODA
GODZ. 18.00 – Sala Widowiskowa Politechniki Łódzkiej, al. Politechnika 3a
• wernisaż prac plenerowych
• konkurs na najlepsze prace
• część artystyczna, w tym koncert Orkiestry Akademickiej PŁ
• wykwintny poczęstunek
• upominki dla głosujących

GODZ. 20.30 – Klub Studencki „Futurysta”, al. Politechniki 7 – BILET 10 ZŁ
• koncert zespołu Stargazer
• DJ
• świetna zabawa do białego rana
• konkursy z nagrodami