ujlogoKongres Praw Człowieka odbędzie się w dniach od 6 do 10 grudnia w Auditorium Maximum UJ, a rozpocznie się o g. 18. Mowę powitalną wygłosi laureat Pokojowej Nagrody Nobla Lech Wałęsa. Wiodącym tematem kongresu będą teoretyczne i praktyczne aspekty praw człowieka obserwowane w różnych częściach świata, zwłaszcza w kontekście społecznych i kulturowych przemian jakie dokonały się w środkowej Europie ponad 20 lat temu i jakie dzieją się obecnie w północnej Afryce i na Bliskim Wschodzie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent RP Bronisław Komorowski. 


Wybitni przedstawiciele nauki, pracownicy organizacji pozarządowych, czołowi badacze oraz praktycy z Polski i z zagranicy oraz dziennikarze z całego świata spotkają się, by podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie ochrony praw człowieka. Kongres w całości prowadzony będzie w języku angielskim.

W komitecie kongresu zasiadają: prof. Jerzy Buzek, kard. Stanisław Dziwisz, prof. Karol Musioł, prof. Karol Rzepliński, prof. Jerzy Stępień, prof. Bogdan Szlachta, prof. Roman Wieruszewski, prof. Adam Zieliński oraz prof. Andrzej Zoll.

Więcej informacji na: http://www.hre2012.uj.edu.pl/,