uw-logo1Światowy Ranking Uczelni Webometrics jest przygotowywany przez CSIC (Consejo Superior de Investigaciones Cientificas) – Najwyższą Radę Badań Naukowych w Madrycie. Ranking wystartował oficjalnie w 2004 roku i jest odnawiany dwukrotnie w roku. Pozycja w rankingu zależna jest przede wszystkim na komunikację uczelni za pośrednictwem internetu. Najlepszy w w tym roku w Polsce okazał się Uniwersytet Warszawski, który zajął 234 miejsce.

 

Na kolejnych miejscach znalazły się inne polskie uczelnie. Były to: Uniwersytet Jagielloński na 311, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na 393 miejscu, Politechnika Wrocławska 412 pozycja, Uniwersytet Wrocławski 431, Politechnika Warszawska 435  miejsce, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie 488  pozycja.

Z kolei na samy szczycie rankingu znalazły się uczelnie amerykańskie. Najlepszy był Uniwersytet Harvarda, ubiegłoroczny zwycięzca. Drugie miejsce zajął Uniwersytet Stanforda. Natomiast trzecia pozycja należała do Massachusetts Institute of Technology

Tags: ranking