"Akademia Wiedzy Inżynierskiej" i plebiscyt "Pracodawca dla Inżyniera" to dwa projekty, realizowane w ramach 16. Inżynierskich Targów Pracy. Dwudniowa impreza rozpoczyna się we wtorek, 24 marca, na Politechnice Warszawskiej.
.

Organizator targów - Stowarzyszenie Studentów BEST zapewnia, że impreza to nie tylko znakomita szansa na zdobycie praktyki, stażu lub pracy w renomowanej firmie, ale też możliwość uzyskania informacji niedostępnych w poradnikach i serwisach internetowych. 

Jak informuje PW, "Akademia Wiedzy Inżynierskiej" to bezpłatne warsztaty organizowanych przez firmy prezentujące swoją ofertę na Targach. Podczas szkoleń poruszane będą m.in. kwestie związane z przygotowaniem do rozmowy kwalifikacyjnej, autoprezentacja i zdolności komunikacyjne. 

W ramach "Akademii" m.in. firma UPC przygotowała warsztaty poświęcone najnowszej technologii i cyfrowemu przekazowi informacji w telewizji kablowej, a Netia przedstawi "Rolę IT w firmie telekomunikacyjnej". 

Aby wziąć udział w warsztatach należy się zarejestrować na stronie: www.targipracy.org.pl/index.php?site=workshops. Na kilku warsztatach brakuje już wolnych miejsc, ale większość jest jeszcze dostępna dla studentów. 

Drugim elementem Targów będzie dziewiąta edycja plebiscytu "Pracodawca dla Inżyniera". W plebiscycie zostaną wybrane firmy, które przedstawiają najatrakcyjniejsza ofertę pracy dla studenta i zapewniają mu możliwość rozpoczęcia obiecującej kariery zawodowej. Wyboru pracodawców dokonują studenci biorący udział w "Programie Cel: Inżynier". 

Podczas Targów swoją ofertę dla studentów zaprezentuje ponad 70 firm. Znajdą się wśród nich m.in.: Acxiom, UPC, Netia, Altcom, Sygnity, Coca Cola, Raiffeisen Bank, Vattenfall, Deloitte. 

Szczegółowe informacje o Targach Pracy dostępne są na stronie: www.targipracy.org.pl.