spinacz-logoNa konferencję pt.: „Współpraca sektorów nauki i biznesu w zakresie innowacyjności projektów open source” zaprasza Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania w ramach Projektu Internetowa ogólnopolska baza informatycznych projektów badawczych otwartej innowacji - "Platforma współpracy – SPINACZ".Wydarzenie adresowane jest szczególnie do pracowników naukowych, studentów, przedstawicieli szeroko pojętego sektora nauki i przedstawicieli sektora biznesu, przedsiębiorców. Konferencja ma charakter naukowy. Odbędzie się 22 maja 2013 roku (środa) w Auli Małej na Politechnice Warszawskiej (Gmach Główny, ul. Plac Politechniki 1), w godz. 10.00-16.00. Udział jest bezpłatny.

Prelegenci opowiedzą między innymi o roli wolnego i otwartego oprogramowania w gospodarce, a także o współpracy między środowiskiem biznesu i nauki. Wśród zaproszonych gości są m. in.: prof. Marek Niezgódka z Uniwersytetu Warszawskiego, Marcin Madey - Prezes i Dyrektor generalny Novell Polska, Sebastian Rutka z firmy Samsung oraz zwycięzcy konkursu na „Najlepszy projekt akademicki Open Source”.

Rejestracja odbywa się za pomocą formularza na stronie: www.spinacz.edu.pl/event/3 lub spinacz.edu.pl/events/signup (dla niezarejestrowanych jeszcze Użytkowników serwisu).

Projekt Internetowa ogólnopolska baza informatycznych projektów badawczych otwartej innowacji - "Platforma współpracy – SPINACZ" realizowany jest w ramach Programu "Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej" oraz dofinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Za pomocą serwisu przedstawiciele świata nauki i świata biznesu mają okazję nawiązać ze sobą stałą współpracę w zakresie innowacyjnych rozwiązań informatycznych oraz innych kontaktów biznesowych.