umk logo2Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, to jedna z najlepszych uczelni na terenie Polski. Na tegorocznych kandydatów czeka ponad jedenaście tysięcy miejsc na studiach stacjonarnych I i II stopnia. Co warto studiować w Toruniu? Jakie kierunki cieszą się największą popularnością wśród tegorocznych maturzystów? Sprawdźcie sami!


W ofercie edukacyjnej toruńskiego uniwersytetu znajduje się ponad 80 kierunków studiów, a w tym cztery nowe:
- komparystyka literacko-kulturowa (studia I stopnia),
- geoinformacja środowiskowa (studia II stopnia),
- studia miejskie (studia I stopnia),
- studia bałtyckie (studia I stopnia).

Na już istniejących kierunkach studiów uczelnia dokonała unowocześnienia programów i dostosowania specjalności do zmieniających się warunków rynku pracy. W efekcie podjętych działań uruchomionych zostanie 58 nowych specjalności, które pozwolą studentom na zdobycie nowoczesnej i unikalnej wiedzy.

Co należy zrobić, żeby studiować na UMK? W pierwszej kolejności należy zarejestrować się w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów. Następnie konieczne będzie dostarczenie na uczelnię kompletu wymaganych dokumentów. Wszystkie szczegóły znajdziecie oczywiście na stronie uczelni.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu przygotował w tym roku 800 miejsc na jednolitych studiach magisterskich, 6000 miejsc na studiach I stopnia oraz 4500 miejsc na studiach II stopnia. Zainteresowanie ofertą toruńskiego uniwersytetu jest spore – do najpopularniejszych kierunków należą:

- prawo,

- finanse i rachunkowość,

- bezpieczeństwo wewnętrzne,

- kierunek lekarski,

- farmacja.