aon logoProces szkolenia wojskowego, w którym uczestniczą cywilni studenci Akademii Obrony Narodowej, wkracza właśnie w decydującą fazę. Upalna pogoda w niczym nie przeszkadza zdeterminowanym studentom, którzy na ćwiczeniach w Zegrzu wylewają z siebie siódme poty.

8 lipca w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu odbyła się zbiórka, w trakcie której oficjalnie przekazano broń ochotnikom przyjętym do służby przygotowawczej na potrzeby korpusu podoficerów.

Do służby przygotowawczej na potrzeby korpusu podoficerów w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu przyjęto 220 studentów. Godnym odnotowania jest fakt, iż ponad połowę stanowią studenci Akademii Obrony Narodowej w Warszawie.

AON od wielu lat dba o efektywną edukację z zakresu przygotowania wojskowego wśród swoich studentów. Przygodę z wojskiem studenci rozpoczynają już na terenie uczelni, gdzie zdobywają niezbędną wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności.

Co czekało na studentów w Zegrzu? Intensywne ćwiczenia, szkolenia oraz zajęcia teoretyczne. Dzięki temu żacy zdobywają umiejętności, które zapewne bardzo przydadzą się im w trakcie regularnej służby wojskowej. Dodatkowo podnoszą swoją kondycję fizyczną – codzienne ćwiczenia są zapewne doskonałym sposobem na pozbycie się zbędnych kilogramów i zadbanie o swojego „zdrowego ducha”.

Codzienne ćwiczenia i zajęcia teoretyczne nie będą jednak jedyną formą przygotowania wojskowego, która czeka tegorocznych ochotników. Już niebawem przyjdzie im się zmierzyć z różnymi warunkami terenowymi w trakcie działań taktycznych.

Wielu z Was zapewne zastanawia się nad jedną kwestią – jaki jest cel trzymiesięcznych, ciężkich treningów i przygotowań? Cel jest jeden – uroczysta przysięga, którą ochotnicy złożą 26 lipca.

Czasy kryzysu gospodarczego nie oszczędzają żadnego sektora współczesnej gospodarki. Gdzie w takim razie szukać zatrudnienia? Co więcej – stabilnego zatrudnienia? Godnym rozważenia pomysłem jest właśnie wojsko! Jak jednak zostać zawodowym żołnierzem? Czy rodzima armia jest atrakcyjnym miejscem „pracy” dla młodego społeczeństwa? Zapraszamy do lektury artykułu „Studia na uczelniach wojskowych”.