politechnika lodzka386 osób nadal ma szansę na podjęcie bezpłatnych studiów na Politechnice Łódzkiej. Władze uczelni w dniu dzisiejszym ogłosiły oficjalną listę przyjętych kandydatów i kierunków, na których prowadzony będzie dodatkowy nabór. Na jakich wydziałach są jeszcze wolne miejsce? Czy warto wybrać ofertę Politechniki Łódzkiej?


Jeśli marzyliście o podjęciu studiów na kierunku Informatyka lub Automatyka i robotyka, to nie mamy dla Was dobrych informacji. Te kierunki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony tegorocznych kandydatów. Wolnych miejsc nie znajdziecie na następujących wydziałach Politechniki Łódzkiej:
- Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki,
- Biotechnologii i Nauk o Żywności,
- Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska
- Kolegium Logistyki
- Kolegium Gospodarki Przestrzennej

Na kandydatów, którzy chcą wziąć udział w dodatkowym naborze, czeka 386 miejsc na wielu interesujących kierunkach studiów. Co można studiować za darmo?
- inżynierię materiałową na wydziale Mechanicznym - 18 wolnych miejsc,
- włókiennictwo na wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów – 40 wolnych miejsc,
- fizykę techniczną na wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej – 25 wolnych miejsc.
- europeistykę na wydziale Organizacji i Zarządzania – 9 wolnych miejsc,
- inżynierię procesową na wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska - 16 wolnych miejsc,
- fizykę techniczną w języku angielskim (science and technology) w Centrum Kształcenia Międzynarodowego - 10 wolnych miejsc,
- zarządzanie i inżynierię produkcji w języku francuskim (gestion et technologie) w Centrum Kształcenia Międzynarodowego - 10 wolnych miejsc,
- papiernictwo i poligrafię w Instytucie Papiernictwa i Poligrafii – 30 wolnych miejsc
- towaroznawstwo w Kolegium Towaroznawstwa – 85 wolnych miejsc,

Najwięcej wolnych miejsc czeka na kandydatów na wydziale Chemicznym: chemia - 40, inżynieria materiałowa -20, nanotechnologia - 13, ochrona środowiska - 30, technologia chemiczna -40.

II etap rekrutacji rozpoczyna się w piątek 26 lipca i potrwa do poniedziałku 16 września. Wyniki zostaną ogłoszone 23 września.