Politechnika RzeszowskaModel Boeinga 767 z klocków Lego, który zbudowali studenci Politechnice Rzeszowskiej został sprzedany na aukcji internetowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach 22.Finału za kwotę 4250 zł.

"Klocki LEGO kojarzą się powszechnie z dzieciństwem i doskonałą, rozwijającą zabawą. Studenci Politechniki Rzeszowskiej uznali jednak, że zbudują z nich... samolot Boeing 767! Tym samolotem awaryjnie lądował kpt. Tadeusz Wrona na warszawskim lotnisku Chopina. Model zostanie wystawiony na aukcję internetową, a zebrane pieniądze trafią na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy." - no i trafiły!
boeing politechnika rzeszowska
Studenckiego Boeinga zakupił Pan Rafał Szymański – menedżer projektu "Największa w Polsce wystawa budowli z klocków Lego". Wystawa przemierza największe miasta Polski i zajmuje oszałamiającą powierzchnię 500 m2, a do jej stworzenia zużyto ponad 1 mln klocków Lego.

Uroczyste lądowania Boeinga 767 na klockowym lotnisku odbędzie się w dniu dzisiejszym, tj. 24 lutego 2014 lutego. Mamy nadzieję, że pilot wykaże się profesjonalizmem w trakcie lądowania!

Kwota z licytacji to dar Politechniki Rzeszowskiej dla Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze, zgodnie z ideą 22. Finału WOŚP pomogą sfinansowaniu zakupu specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki seniorów.