targiedukacja2014 logoSzesnasta już edycja Ogólnopolskich Targów Edukacyjnych przychodzi z pomocą wszystkim uczniom, maturzystom i studentom, którzy chcą świadomie wpłynąć na rozwój swojej kariery. Jaki kierunek studiów wybrać i na której uczelni? Jakie są warunki rekrutacji? Na te i wiele innych pytań pomoże odpowiedzieć wizyta w katowickim Spodku w dniach 4-5-6 marca.
 
Jak co roku będzie to miejsce spotkań uczniów i nauczycieli poszukujących aktualnych i rzetelnych informacji na temat możliwości kształcenia w regionie i kraju.
 
Swoją ofertę edukacyjną zaprezentuje ok. 70 szkół wyższych i pomaturalnych z całej Polski. Politechnika Śląska, Wrocławska, Opolska, Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach to tylko niektórzy z wystawców przedstawiających swoją ofertę w tegorocznej edycji.
 
Uczestnicy Targów otrzymają kompleksową wiedzę z zakresu studiów dziennych, wieczorowych i zaocznych. Forma przekazu informacji, co roku jest coraz bardziej atrakcyjna. W tegorocznej edycji Targów uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w doświadczeniach fizycznych i chemicznych, pokazach ratownictwa medycznego, licznych grach, zabawach i konkursach. Szkoły kosmetyczne zaprezentują pokazy wizażu i makijażu.
 
Dodatkowymi atrakcjami towarzyszącymi tegorocznej imprezie będą:
- VI Salon Funduszy, czyli cykl spotkań warsztatowych dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych na temat kierunków dofinansowanych przez Unię Europejską. Gdzie szukać takich informacji, jakie są warunki przyjęć i jakie korzyści daje nam studiowanie na kierunku zamawianym? Tego wszystkiego dowiedzą się uczniowie, którym udało się zapisać na Salon Funduszy zorganizowany przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Katowicach oraz Europe Direct Katowice.
- II Salon Edukacyjny, czyli trzy dni targowe wypełnione ciekawymi warsztatami, wykładami i spotkaniami z doradcami zawodowymi i trenerami, podczas których uczniowie i maturzyści będą mogli sprawdzić trafność swoich wyborów edukacyjnych, poznać zasady poprawnej autoprezentacji i pisania CV, dowiedzieć się jak zostać wolontariuszem czy własnym szefem i założyć własną działalność gospodarczą.
 
XVI Ogólnopolskie Targi EDUKACJA 2014 odbywają się pod patronatem:
- Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
- Marszałka Województwa Śląskiego,
- Wojewody Śląskiego,
- Śląskiego Kuratora Oświaty
- Prezydenta Miasta Katowic.
Organizatorem imprezy jest Fundacja na Rzecz Wspierania Edukacji i Rozwoju Samorządności wśród Młodzieży Viribus Unitis.
 
Miejsce Targów: Katowice, SPODEK
Data: 4-5-6 marca 2014
Godziny otwarcia: 9.00-16.00
Wstęp na tereny targowe dla odwiedzających – bezpłatny.
 
Uroczyste otwarcie Targów z udziałem gości honorowych i przedstawicieli mediów odbędzie się pierwszego dnia Targów - 4 marca 2014 o godz. 10.00 na scenie. Więcej informacji na stronie: www.targi-edukacja.eu