phoca_thumb_s_fikolekFajna. Impreza. Kultury. Ogólnopolskiej. Łącząca. Elity. Kabaretowe. Tegoroczna edycja Festiwalu Kabaretów Studenckich F.I.K.O.Ł.E.K.  odbędzie się w dniach 23-26 kwietnia w Auli poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

.

 

 
W ramach trzeciej edycji Festiwalu zaplanowano występy studenckich grup kabaretowych z całej Polski, a także profesjonalne warsztaty aktorskie. F.I.K.O.Ł.E.K to doskonała okazja dla studenckich grup na zaprezentowanie przygotowanych skeczy i programów. Na pokazanie swoich umiejętności kabarety będą miały 20 minut. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne, a zwycięska grupa kabaretowa w przyszłorocznej edycji imprezy wystąpi w charakterze gwiazdy.
 
Jury, w którym zasiądą znani i lubiani z kabaretu Jurki - Marylka Litwin- Sobańska i Wojciech Kamiński – ocenią występy i przyznają nagrody najlepszym zespołom. W rywalizacji poza podium komisja przyzna wyróżnienia w kilku kategoriach: piosenka kabaretowa, twarz kabaretu i najlepszy monolog. Przewidziano także specjalną nagrodę publiczności.
 
Jednym ze sponsorów wydarzenia organizowanego przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego jest Szkoła Języków Obcych Profi-Lingua. Więcej informacji na stronie: www.fikolek.com