Umowa UE w Katowicach z amerykańską uczelniąUmowa o współpracy w obszarze naukowo-dydaktycznym została podpisana przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach i amerykański Middle Georgia State College.

"Czekam z niecierpliwością na wspólne projekty. Liczę na to, że razem będziemy czerpać realne korzyści z umowy. Dotychczasowa współpraca z Samodzielnym Zakładem Informatyki Gospodarczej była bardzo owocna" - powiedział dziekan School of Information Technology amerykańskiej uczelni, prof. Alex Koohang.

Dzięki umowie obie uczelnie będą współpracować ze sobą w obszarze naukowym oraz dydaktycznym. Szczególny nacisk w zapisach umowy położono na wymianę studentów oraz kadry dydaktycznej obu uczelni, wspólne publikacje i prace badawcze, a także na transfer wiedzy.
Jednym z pierwszych wspólnych przedsięwzięć obu uczelni oraz International Institute for Applied Knowledge Management będzie międzynarodowa konferencja „Knowledge Management Conference", która odbędzie się w Katowicach w czerwcu 2015 roku.

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach podpisał dotychczas ok. 70 umów ramowych i 6 umów wielostronnych, głównie z uczelniami z krajów europejskich. UK zawarł wcześniej 2 umowy ramowe z innymi amerykańskimi uczelniami: Plattsburgh State University of New York oraz University of Northern Iowa.

Źródło: PAP - Nauka w Polsce