TVP partnerem Politechniki ŚwiętokrzyskiejPolitechnika Świętokrzyska będzie kształciła kadry techniczne dla telewizji - w tym realizatorów dźwięków i obrazów. To jeden z efektów współpracy uczelni z kieleckim oddziałem Telewizji Polskiej. Obie instytucje właśnie ruszają z projektem edukacyjnym "Świętokrzyska Encyklopedia Nauki". Będą starać się razem o unijne dofinansowanie.

Politechnika Świętokrzyska jest mocno zainteresowana rozwojem studiów związanych z technikami audiowizualnymi. Zarówno z naziemną i satelitarną telewizją cyfrową, jak i telewizją internetową. W campusie działa studio telewizji interaktywnej wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, powstałe przy udziale funduszy unijnych. W studio pracuje profesjonalna kadra, związana m.in. z TVP Kielce. W studio produkowane są z udziałem studentów uczelniane filmy promocyjne i są realizowane transmisje on-line uczelnianych wydarzeń.

Z kolei TVP Kielce od kilku lat interesuje się działalnością Politechniki Świętokrzyskiej. Ekipa oddziału regionalnego telewizji publicznej była przy najważniejszych wydarzeniach w życiu uczelni. Śledziła budowę nowoczesnej auli i hali sportowej. Przepytywała studentów i tych, którzy o ich przyszłość dbają. Z uporem drążyła temat inwestycji i skrupulatnie obliczała uczelniane wydatki. W eterze można było zobaczyć m.in. "Kwadrans studencki"- cykliczny program dla studentów i o studentach oraz "Szkiełko i oko" - program prezentujący głos naukowców Politechniki Świętokrzyskiej i pokazujące jej nowoczesne laboratoria.

Więcej informacji na temat uczelni znajdziesz tutaj: Politechnika Świętokrzyska w Kielcach

Teraz współpraca między PŚ a TVP Kielce będzie realizowana w ramach wspólnego projektu "Świętokrzyska Encyklopedia Nauki". Dla uczelni współpraca z TVP będzie dobrym narzędziem do promocji rekrutacji. - Chcemy zachęcić młodych ludzi do studiowania przedmiotów ścisłych bo to jest kierunek, który ma przyszłość, a telewizja może nam w tym pomóc"- mówi rektor uczelni prof. Stanisław Adamczak.
TVP partnerem Politechniki Świętokrzyskiej
Jednym z ważniejszych działań podczas "Świętokrzyskiej Encyklopedii Nauki" będzie nowy program studiów. Nowoczesne technologie w mediach będą specjalnością na kierunku informatyka. Będą kształciły m.in. fachowców odpowiedzialnych za realizację obrazu i dźwięku w materiałach video oraz fachowców IT wyspecjalizowanych w technikach audiowizualnych.

Spora część aktywności w ramach "Świętokrzyskiej Encyklopedii Nauki" będzie skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Ich celem jest popularyzacja nauki. Będą warsztaty, kursy informatyczne, ruszy też dedykowana projektowi platforma internetowa. Uczniowie będą mogli liczyć na spotkania z absolwentami Politechniki Świętokrzyskiej, którzy osiągnęli życiowy sukces. Jedni założyli własne firmy, inni wybrali polityczną karierę, a jeszcze inni realizują się w pracy społecznej. Każdy z nich na bazie własnych doświadczeń będzie mógł podpowiedzieć jakich błędów unikać planując swoją przyszłość.

Teraz Politechnika Świętokrzyska i TVP Kielce planują pozyskanie unijnych pieniądzy na wspólne projekty. Jeden z nich właśnie powstaje. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jego efekty można będzie zobaczyć w przyszłym roku.
TVP partnerem Politechniki Świętokrzyskiej