Poradnik dla promotorów - praca dyplomowa i jej obronaJak napisać dobrą pracę dyplomową i następnie obronić ją przed komisją egzaminacyjną? Można przeczytać dziesiątki lub nawet setki rozmaitych poradników, zasięgnąć opinii starszych kolegów i koleżanek a nawet udać się do wróżki, która mieszka dwie ulice od nas. Można? Oczywiście, że tak, ale znacznie lepszym pomysłem będzie zapoznanie się z naszym "Poradnikiem Promotora".

Rola promotora, w procesie pisania pracy dyplomowej, bardzo często jest niedoceniana przez studentów. Czepianie się o drobiazgi, weryfikacja danych, częste uwagi – to tylko kilka przykładowych "grzechów promotorów", na które można natknąć się w czasie lektury dowolnego forum dyskusyjnego dla studentów. A jak to wygląda z drugiej strony biurka?

Zadaniem promotora jest poprowadzenie studenta przez proces napisania i obrony pracy dyplomowej. Gdyby nie jego częste uwagi i sugestie, to wiele prac zostałoby zapewne negatywnie ocenionych przez recenzentów.
Każdy promotor szczegółowo wyjaśni Wam kwestię doboru pozycji do bibliografii, omówi aspekt cytowania i omawiania, przestrzeże przed popełnieniem plagiatu i kradzieżą cudzych tekstów oraz opowie o obronie pracy dyplomowej.
Promotor może również polecić Wam obejrzenie poniższych filmów poradnikowych, które doskonale ilustrują powyższe kwestie – do czego serdecznie zachęcamy!
Bibliografia to taka część pracy, która jest lekceważona przez studentów i jednocześnie przeceniana przez nauczycieli. Jaki z tego wniosek? Warto dołożyć starań by tworzyć dobre bibliografie w pracach zaliczeniowych i dyplomowych. Zapoznaj się z podstawowymi wiadomościami o bibliografii i stosuj wiedzę, którą zyskałeś!

Dla wielu początkujących studentów nie ma nic gorszego, niż obowiązek napisania pracy z przypisami. Przestrzeganie przyjętego stylu bibliograficznego to poważne wyzwanie. Zobacz poniższy film, by dowiedzieć się kiedy cytować, a kiedy omawiać. Przekonaj się, w jaki sposób włączyć literaturę przedmiotu do Twoich tekstów.

Każdy student ma dziś możliwość zakupu gotowej pracy dyplomowej lub popełnienia plagiatu. Nie rób tego! W przeciwnym razie możesz popaść w bardzo poważne kłopoty i zmarnować wszystkie swoje edukacyjne wysiłki.

Obrona pracy dyplomowej to złożone zadanie. Trzeba pamiętać o formalnościach, dziekanacie, obiegówce i wielu innych szczegółach. Intensywna nauka pochłania uwagę i utrudnia kontrolę nad innymi obowiązkami przypisanymi do dyplomowego egzaminu. Jak ogarnąć ten chaos? Jak sprawić by nie przekroczyć terminów i skoncentrować się na tym co istotne? Jak znaleźć czas na powtórki i naukę?