X Podkarpackie Targi Edukacyjne EduSalonW dniach 10-11 marca 2015 r. w Hali Podpromie w Rzeszowie odbędą się X Podkarpackie Targi Edukacyjne EduSalon, do zwiedzenia których zapraszamy uczniów wszystkich klas szkół ponadgimnazjalnych, a w szczególności tegorocznych maturzystów oraz nauczycieli.

W tym roku w Podkarpackich Targach Edukacyjnych udział weźmie blisko 100 Wystawców, będą to publiczne i prywatne uczelnie wyższe z całej Polski oraz z zagranicy (m. in. z Wielkiej Brytanii, Danii), szkoły policealne, wydawcy edukacyjni, producenci pomocy naukowych, internetowe portale edukacyjne, doradcy zawodowi, agencje zatrudnienia itp.

Atrakcje i imprezy towarzyszące:

Matura 2015
Podczas targów odbędą się prezentacje dla uczniów szkół średnich, którzy przygotowują się do egzaminu maturalnego w 2015 r. Spotkania te poprowadzi p. Witold Stachnik (Wydawnictwo Szkolne OMEGA, www.ws-omega.com.pl) oraz przedstawiciele Spółdzielni Socjalnej GENLABTECH (www.genlabtech.pl).

Porady psychologów
Przy realizacji imprezy współpracujemy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 2 w Rzeszowie. Doradcy tej placówki pomogą wszystkim niezdecydowanym osobom w określeniu preferencji i zainteresowań zawodowych, określeniu kierunku kształcenia i wyborze uczelni, a także o wyborze zawodu. Osoby chętne do skorzystania z pomocy doradców zapraszamy do odwiedzenia stoiska Poradni na targach.

Kiermasz starych książek
W ramach X. Podkarpackich Targów Edukacyjnych EduSalon, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zorganizuje kiermasz książek, na który w tym roku przeznaczy blisko 4 tysiące książek. Uczestnicy targów będą mieli okazję skorzystać z bogatej oferty książek dla młodzieży, uczniów, studentów i dorosłych. Biblioteka zaproponuje również książki dla najmłodszych. Ponadto, na Czytelników będą czekały: poradniki, opracowania literackie, biografie, a także literatura piękna. Zainteresowani odnajdą książki i podręczniki, którymi będą mogli uzupełnić własne księgozbiory. Wszyscy otrzymają również bezpłatne materiały informacyjne o usługach, godzinach otwarcia i ofercie kulturalnej proponowanej w placówkach WiMBP w Rzeszowie. Książki będzie można zakupić już od złotówki.

Promocyjne ceny biletów do kina Helios
W czasie trwania imprezy (tj. w dniach 10-11 marca 2015 r.) dla wszystkich nauczycieli i uczniów klas szkół ponadgimnazjalnych sprzedawane będą bilety w promocyjnej cenie 12 zł na filmy w technologii 2D, natomiast bilety na seanse trójwymiarowe kosztować będą 15 zł (bilet + udostępnienie okularów). Opiekunowie mają wstęp bezpłatny. Warunkiem skorzystania z oferty jest zgłoszenie grupy na wybrany seans z bieżącej oferty Kina HELIOS (ilość miejsc ograniczona) do Pani Ewy Stepaniak, telefonicznie pod numerem 722 382 336, oraz podbicie delegacji w biurze organizatora targów podczas trwania imprezy lub przygotowanego wykazu uczniów, jeżeli jako pierwsze będzie wybrane kino. W przypadku nauczycieli wystarczy potwierdzenie uczestnictwa w targach, rezerwację lepiej dokonać wcześniej.

Atrakcje dla zwiedzających.:
  • konsultacje z doradcami zawodowymi,
  • pokazy pierwszej pomocy,
  • pokazy dronów oraz drukarek i druku 3D,
  • pokazy robotów mobilnych,
  • prezentacja maszyny do analizy składu masy ciała - możliwość wykonania badania podczas targów,
  • prezentacja laboratorium kryminalistycznego oraz strzelnicy elektronicznej,
  • prezentacja prac drukarek 3d UP!3D, będą również robione wydruki podczas targów,
  • możliwość spotkania się i porozmawiania z polskimi studentami studiującymi w Danii oraz ich angielskojęzycznymi wykładowcami.

Wstęp na targi jest bezpłatny!

Data: 10-11 marca 2015 r. (wtorek i środa)
Miejsce: Hala Podromie, ul. Podpromie 10, Rzeszów
Bilety: wstęp bezpłatny
Godziny zwiedzania:
- wtorek (10 marca): 9.00-14.00
- środa (11 marca): 9.00-13.00
Strona internetowa: www.edukacja.targirzeszowskie.pl
X Podkarpackie Targi Edukacyjne EduSalon