Targi Edukacyjne Festiwal Zawodów w Małopolsce 2015Od 26 do 28 marca blisko 250 wystawców z Polski i zagranicy będzie prezentować swoją ofertę edukacyjną, praktyk, staży oraz pracy dla gimnazjalistów, licealistów i oczywiście dla studentów. Organizatorem Targów Edukacyjnych Festiwal Zawodów w Małopolsce jest Województwo Małopolskie, natomiast realizatorem firma Targi w Krakowie. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji to #BEPRO – bądź profesjonalistą! Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

Już za kilkanaście tygodni blisko 39 tysięcy maturzystów i 34 tysiące gimnazjalistów z Małopolski stanie przed ważnym wyborem szkoły na kolejnym etapie edukacji. Szkoły dającej wykształcenie i zawód zgodny z predyspozycjami. Najlepszy wybór gwarantuje obecność na Targach Edukacyjnych Festiwalu Zawodów w Małopolsce 2015 (26-28 marca).

Zawód "na propsie"
Nie bez przyczyny Targi Edukacyjne Festiwal Zawodów w Małopolsce odbędą się pod hasłem #BEPRO. Nawiązuje ono do slangu młodzieżowego i określenia "na propsie", które wskazuje na coś budzącego podziw i szacunek, a z drugiej do idei wydarzenia – czyli dokonania najlepszego wyboru, dzięki któremu uczniowie staną się profesjonalistami w swoich dziedzinach. Tym samym Targi w Krakowie z jednej strony promują swoje wydarzenie, a z drugiej prowadzą akcję społeczną zachęcającą młode osoby to świadomego wyboru ścieżki edukacyjnej, która zaprowadzi do zawodu wykonywanego z pasją i satysfakcją.

W EXPO Kraków pojawią się więc szkoły wyższe (publiczne i prywatne) z Polski i zagranicy, m.in. z Chorwacji, Japonii, Niemiec, Słowacji, Szwajcarii, Turcji, Ukrainy oraz Wielkiej Brytanii. Na uwagę zasługuje obecność szkół mundurowych: Wojskowej Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Na Targach zostanie zaprezentowany sprzęt wojskowy i strażacki. Z ofertą praktyk staży i pracy pojawi się 110 przedsiębiorców.

Studiuj za granicą – za darmo
Dzięki spotkaniom w salach seminaryjnych uczestnicy Targów dowiedzą się m.in. jakie zawody cieszą się największą popularnością (prezentacja STUDIA W ANGLII - YES YOU CAN! Zawody przyszłości. Warsztaty kariery międzynarodowej), poznają możliwości sfinansowania edukacji w Anglii przez rząd brytyjski (prezentacja University College Birmingham) oraz sprawdzą możliwości nowoczesnej platformy edukacyjnej CloudA - Uczelnia w Chmurze (prezentacja Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University z siedzibą w Nowym Sączu).

Z francuskiego Lyonu do Krakowa
Festiwal Zawodów w Małopolsce odbywa się na wzór francuskiego Mundialu Zawodów w Lyonie. Kilkadziesiąt szkół zawodowych z województwa w ciekawy sposób przedstawi swoją ofertę edukacyjną. Uczestnicy Festiwalu będą mogli więc poznać praktyczne aspekty poszczególnych zawodów, zgrupowanych w siedmiu branżach: turystyczno-gastronomicznej, informatyczno-elektronicznej, budowlanej, społeczno-medycznej, rolno-przetwórczej, mechaniczno-mechatronicznej oraz usługowej. W gronie wystawców znajdą się również przedstawiciele straży pożarnej, policji i wojska. Na uczniów będzie czekała dodatkowa atrakcja w postaci strzelnicy zorganizowanej przez Społeczną Akademię Nauk. W wyborze najlepszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej pomogą doradcy zawodowi, badający predyspozycje i kompetencje zwiedzających targi uczniów.

Szkoły będą prezentować się także na scenie targowej, na której odbędą się pokazy mody, barmańskie, taneczne, budowlano-akrobatyczne, pokaz umiejętności żołnierzy z brygady powietrznodesantowej, a nawet masaże lecznicze.

Ważne wybory
Dzięki połączeniu Festiwalu Zawodów z organizowanymi od kilkunastu lat przez Targi w Krakowie Targami Edukacyjnymi tworzy kompleksowe i wyjątkowe w skali kraju wydarzenie. – Wszyscy wiemy, że wybór odpowiedniej szkoły czy zawodu nie jest łatwym zadaniem. Chcemy go ułatwić. Dlatego proponujemy udział w wydarzeniu, które łączy tradycję Targów Edukacyjnych i imprezę opartą na zachodnioeuropejskich wzorcach. W zeszłym roku nasza hala przeżywała prawdziwe oblężenie. Zapraszamy do EXPO gimnazjalistów, uczniów szkół średnich, studentów, a także tych, którzy myślą o nauce za granicą – mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.

Godziny otwarcia:
czwartek, 26 marca: godz. 10.00-16.00
piątek, 27 marca: godz. 10.00-16.00
sobota, 28 marca: godz. 10.00-15.00

Więcej o Targach Edukacyjnych - Festiwalu Zawodów w Małopolsce 2015 na: www.targiedukacyjne.pl