konferencja hemc maleUczniowie, studenci, kandydaci na studia – dla nich wszystkich media społecznościowe są naturalnym środowiskiem. Każdy, kto chce się z nimi komunikować i zaistnieć w ich świadomości powinien też tam być. Dotyczy to także uczelni, nawet tych najbardziej szacownych. Jak się odnaleźć w nowej rzeczywistości? Odpowiedzi polecamy szukać na konferencji Social Media Recruitment for Higher Education, już 20 listopada w Poznaniu.

Obecność szkół wyższych w Internecie i licznych mediach społecznościowych nie jest już tylko szansą, ale koniecznością. Internet nie wybacza błędów, ale i nieobecności. Raz stracony kontakt, nie podjęta relacja czy źle poprowadzona rozmowa może przynosić negatywne skutki przez długi czas.

Miejsce uczelni w mediach społecznościowych – dlaczego warto


Media społecznościowe dają znacznie szersze możliwości niż tylko dotarcie do potencjalnych kandydatów na studia i zaproponowanie im oferty kształcenia. W obliczu trudnej sytuacji demograficznej dobrym rozwiązaniem jest wcielanie w życie idei LLL (Long Life Learning) i zgodnie z nią poszerzenie grupy swoich odbiorców. I tak już nie tylko maturzyści, ale i uczniowie gimnazjów, a nawet szkół podstawowych, a także studenci i absolwenci oraz wszystkie osoby poszukujące możliwości rozwoju mogą stać się adresatami oferty szkół wyższych i... fanami, ambasadorami ich marki. Te uczelnie, które nadążą za tymi zmianami, nie tylko skierują do nich swój przekaz, ale też dotrą do nich w Internecie i mediach społecznościowych, a przez to zaistnieją w ich świadomości, wzmocnią swoją pozycję na rynku i zwiększą swoje szanse na sukces.

Konferencja Social Media Recruitment for Higher Education – dla kogo i o czym


Konferencja adresowana jest do pracowników uczelni, specjalistów działów promocji i rekrutacji, współpracy międzynarodowej i obsługi studentów polskich i międzynarodowych. Wszystkich tych, którzy w swojej pracy wykorzystują lub mogą wykorzystać nowe media.

konferencja hemc duze

W trakcie konferencji zostaną poruszone zagadnienia:
  • nowe formy współpracy online,
  • narzędzia monitoringu internetu,
  • technologiczne rozwiązania poprawiające efektywność działań rekrutacyjnych uczelni w kraju i za granicą,
  • metody właściwej komunikacji z wybranymi grupami odbiorców (uczniowie, studenci, absolwenci),
  • właściwy PR naukowy w mediach online,
  • prawne aspekty działań w sytuacjach kryzysowych (mowa nienawiści w kanałach społecznościowych, ochrona danych osobowych w internecie, kiedy i jakie kroki prawne powinna podejmować uczelnia),
  • jak działać globalnie i wykorzystać platformy społecznościowe w międzynarodowym pozycjonowaniu.
Wśród prelegentów pojawią się eksperci z branży marketingowej i IT, a także przedstawiciele uczelni, którzy na przykładzie własnych działań przedstawią dobre i złe praktyki. Podczas konferencji nie zabraknie możliwości zadawania pytań i dyskusji.

Konferencja Social Media Recruitment for Higher Education odbędzie się 20 listopada w Concordia Design w Poznaniu.

Szczegółowy program i warunki uczestnictwa na stronie konferencji: hemc.eu/konferencja