konferencja hemc maleSukcesem zakończyła się pierwsza konferencja międzynarodowej agencji doradczej HEMC zatytułowana „Social Media Recruitment for Higher Education”. 20 listopada w Poznaniu przedstawiciele polskich uczelni mieli okazję zasięgnąć wiedzy i podzielić się swoimi doświadczeniami na temat miejsca i działań szkół wyższych w mediach społecznościowych.Uczestników przywitała energetyczna muzyka, a wystąpienia prelegentów nie zmniejszyły dynamiki.

brainly hemc

W ramach panelu technologicznego Przemek Oborski i Michał Frasiński z BRAINLY przygotowali najświeższe informacje i ciekawostki na temat wykorzystania mediów społecznościowych przez różne generacje współczesnych konsumentów. Temat rozwinął następnie o swoje doświadczenia w branży Mikołaj Winkiel z BRAND24, który pokazał uczestnikom w jaki sposób prowadzić skuteczną interakcję w środowisku wirtualnym, jak właściwie wykorzystać narzędzia monitoringu internetu w procesach marketingowych i rekrutacyjnych oraz czego unikać aby nie narazić się naszym odbiorcom.

tkaczyk hemc

Jako pierwszy uczestnik panelu komunikacyjno-marketingowego głos zabrał Paweł Tkaczyk z Midea.pl, który od początku wyczekiwany był przez uczestników konferencji. W swojej prezentacji przekazał kluczowe informacje na temat zachowań młodego pokolenia w internecie, niezbędne dla wszystkich chcących zrozumieć ich motywację i działania. Naukowym ujęciem tematu zajęli się z kolei Natalia Osica i Marcin Poznań z Science PR, którzy przedstawili sposoby prowadzenia działań z zakresu public relations dla osób związanych z nauką i prowadzeniem badań. Ostatnia prezentacja w panelu należała do Sławka Łuczywka z Migam.pl. Sławek zwrócił uwagę słuchaczy na grupę kandydatów często pomijaną w procesach rekrutacji na studia, jaką stanowią osoby głuche i słabosłyszące. Zaprezentował on najbardziej skuteczne metody nawiązywania relacji, a także przedstawił nowoczesne rozwiązania technologiczne, które wpierają procesy komunikacji z osobami głuchymi na uczelniach.

u hemc

Po przerwie wykorzystanej przez uczestników na dyskusję rozpoczął się trzeci panel opisujący doświadczenia praktyków w zakresie rekrutacji kandydatów na studia przy wykorzystaniu mediów społecznościowych. Liliana Lato i Weronika Ćmielewska z Uniwersytetu Łódzkiego zapoznały słuchaczy z najświeższymi pomysłami z zakresu wykorzystania nowych mediów w rekrutacji na studia, podczas gdy Justyna Sidor i Edyta Sierosławska z Akademii Leona Koźmińskiego uzupełniły temat o prezentację różnych typów kanałów społecznościowych wykorzystywanych na ich uczelni w procesie pozyskiwania nowych studentów. Jako ostatni w panelu wystąpił Kamil Mirosław Radomski ze Szkoły Głównej Handlowej. Skupił się on na temacie kryzysów w środowisku wirtualnym, odwołując się do przykładów SGH, co stało się idealnym tematem do kuluarowych dyskusji przed ostatnim panelem konferencji traktującym o prawnych aspektach rekrutacji.

widownia hemc

Mateusz Borkiewicz z Kancelarii Olesiński i Wspólnicy przedstawił konkretne narzędzia prawne wykorzystywane do walki z mową nienawiści w internecie, która stanowi jedno z największych wyzwań współczesnego środowiska wirtualnego. Konferencję zakończyła zaś prezentacja poprowadzona przez Tomasza Jurka o niewłaściwych praktykach stosowanych przez uczelnie w mediach społecznościowych. Treść prezentacji idealnie podsumowała wszystkie wcześniejsze wystąpienia i stała się tematem do końcowych dyskusji.

widownia2 hemc

„Social Media Recruitment for Higher Education” jest corocznie organizowaną konferencją, której celem jest wymiana informacji i dobrych praktyk w zakresie najbardziej aktualnych rozwiązań technologicznych i metod komunikacji, wykorzystywanych przez instytucje akademickie w procesie rekrutacji.

Tegoroczna edycja mająca miejsce w poznańskiej „Concordia Design” zgromadziła uczestników z czołowych polskich uczelni, przedstawicieli agencji marketingowych oraz specjalistów i dziennikarzy. Uczestnicy, zgodnie z założeniem Organizatora, spędzili ten dzień w niespotykanej dotychczas na tego typu wydarzeniach atmosferze: w loftowych, nowoczesnych wnętrzach, siedząc na wygodnych kanapach i wielkich poduszkach, co sprzyjało chęci wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami i prelegentami. Już w trakcie trwania wydarzenia podkreślano bardzo wysoką wartość merytoryczną wystąpień i interesujący program prelekcji.

Więcej informacji na temat konferencji i prezentacji: hemc.eu/konferencja